Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Silnik 1.8 T 20V 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Znakomity silnik, cichy, o wysokiej kulturze pracy, który można tuningować bez problemu do 230 KM.
Dobry samochód, trochę może toporny jak to niemieckie auta ale na pewno trwały. Wygląd nigdy nie robił na mnie dobrego wrażenia. Jakość montażu wewnątrz mogłaby byc lepsza (nierówne szpary) choć przyznać trzeba, że nie ma mowy o skrzypieniu czy trzeszczeniu czegokolwiek. Materiały obiciowe mocne ale za to brzydkie i niepraktyczne. Najładniejsze podświetlenie deski rozdzielczej jakie widziałem w samochodzie.
Silnik to zdecydowanie najlepszy element tego samochodu. W moim egzemplarzu zmieniono jeszcze przed odbiorem w ASO elektronikę sterującą i podwyższono moc do 200 KM. Zaowocowało to zdecydowanie lepszymi osiągami ( 7.6 s. do 100km/h, v-max 231 km/h ) jednak niestety sprzęgło przy zbyt mocnym wciśnięciu gazu na niskich obrotach, nie daje sobie rady z podwyższonym momentem obrotowym. Kwestia nabrania pewnych nawyków i wszystko działa.
Zestopniowana prawidłowo, chodzi z lekkimi oporami, ale wybiera przełożenia prawidłowo.
Jest dobry ale nie rewelacyjny, na krótkich nierównościach nieco przytwardy a na długich lekko myszkujący. Układ kierowniczy to najpaskudniejsza z kolei rzecz w tym aucie, praktycznie żadnego wyczucia drogi. Wspomaganie kierownicy w połączeniu z totalnym brakiem precyzji powoduje, że czuje się, jakby kierownicę wsadził w gęsty budyń.
Jak to w sporej limuzynie, trzeba sie przyzwyczaic do gabarytów samochodu. Dla mnie widoczność nie najgorsza, nie mam z tym problemów.
Wszystko na miejscu, obsługa intuicyjna. Za krótkie siedziska, zwłaszcza z tyłu. To chyba taki zabieg marketingowy, jak krótkie siedzisko kanapy tylnej to wydaje się, że miejsca na nogi jest dużo.
Bardzo dobry Climatronic, żadnych uwag. Działa znakomicie.
Duży samochód to i miejsca sporo. Cztery osoby jadą luksusowo.
Cichy praktycznie w całym zakresie. Przy 160 km/h nie ma problemu z porozumiewaniem sie szeptem. Dziwią mnie komentarze opisujące, że powyżej 120 km/h jest głośno w tym modelu, być może tak, ale muszą to już chyba być egzemplarze totalnie zrujnowane.Dużo zależy także od ogumienia.
Te 200 koników trzeba wykarmić. Chla jak smok, zwłaszcza w mieście ( 14.5 l/100 km ). Dobrze, że nie zdecydowałem sie na 230 KM (była taka opcja ale zbyt droga) bo poszedłbym z torbami. Na trasie 9 litrów.
Średnio.
Dwukrotna wymiana cewki zapłonowej i problemy z pompą paliwa.
do 40 tys. km nic złego

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 T 20V 150KM 110kW [l/100km]