Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Sedan

Sławek, 16 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Passat B5 Sedan 1.6 100KM 74kW 1996-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność, wygoda z jazdy
Auto w swojej klasie bardzo wygodne i bardzo ładne. Linia podoba sie starszym jak i młodym. W 10 letnim samochodzie nie miałem problemów z rdzą-niespotykane. Bardzo dużo miejsca nawet podróżując w pięć osób + bagaż nie będzie problemu. Choć przydało by sie troszeczkę więcej mocy. Spalanie w normie ale dobra opcja to gaz. Kilka drobnych usterek ale w ogólnym podsumowaniu autko na 4+
Może 1,6 to troszeczkę za mało na tego typu samochód ale jak ktoś nie potrzebuje rakiety tylko wygodny samochód to starcza w zupełności. Bardzo cichy czasami sie zastanawiam czy w ogóle mam silnik. Powyżej 110 zaczyna być głośniej ale spokojnie można sobie rozmawiać a nie krzyczeć do siebie . Może nie jest dynamiczny ale to limuzyna a nie bolid
Jak dla mnie rewelacja biegi same wchodzą na miejsce, nie miałem żadnych problemów ze skrzynia.
Wygoda Wygoda wygoda. Naprawdę super wygodne auto. Jak najbardziej nadaje sie na polskie drogi,ale uwaga na końcówki drążków(bardzo kosztowne) płynie po drodze.
Bez zastrzeżeń, lubię siedzieć nisko ale widoczność jest doskonała, spore lusterka wsteczne pomagają przy cofaniu ale autko jest dość długie wiec trzeba uważać(tak twierdzi moja żonka), słupki nie przeszkadzają przy skręcaniu niczego nie zasłaniają
Nie ma do czego sie przyczepić ale przy włączonej 5 pojemnik na napoje troszeczkę przeszkadza zwłaszcza jak wysunięty jest na dwa kubki. Poza tym wszystko na miejscu i pod ręką. Linia Paska może sie podobać jeszcze długo długo
Niestety problemy z zaparowanymi tylnymi szybami to udręka. Na szczęście bardzo rzadko jeżdżę z tyłu. Do pracy dojeżdżam 5 kilometrów i dopiero po połowie drogi silnik jest ciepły, jak dla mnie to dobry wynik! Szkoda tylko ze nie ma jednoczesnego nawiewu na nogi i szybę
Przeważnie jestem kierowcą i tak jak w pasku to jeszcze w żadnym samochodzie nie było mi wygodniej. pasażerem jestem rzadko ale miejsca z tyłu jest wystarczająco nawet dla wysokich i szerokich. Zaskoczony jestem pojemnością bagażnika. Nie zdarzyło mi sie żebym woził zakupy na tylnym siedzeniu.Spokojnie wchodzą dwie duże walizki a nawet ława sie zmieściła
Na niskich obrotach cichutko powyżej 4tys troszeczkę głośniej
No i tutaj nie ma sie czym pochwalić Pasek. zima na nierozgrzanym silniku dojeżdżając do pracy 12-14lit na trasie można zejść nawet do 8lit. przy oszczędnej jeździe. Jak dla mnie tak sobie:\ Naprawy dość kosztowne ale sporo części można kupić na szrocie choć cenią sie tez niemiłosiernie
Za samochód 10 letni wydać 16tys to sporo, ale myślę ze sie opłaci wydatek jeśli ktoś szuka niezawodnej wygodnej limuzyny o nieśmiertelnej stylistyce to warto zainwestować w Paska
Problem był z podnośnikiem szyby(zerwana linka). Nie kończące sie problemy z zamkami(tragedia) Ciągle dolewam jak nie płynu do chłodzenia to wspomaganie albo olej. Samochód nie jest nowy wiec rozumiem
Jak na razie same drobiazgi, odpukać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

10,5