Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

grzybasVW, 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : fajnuie wkręca sie na obroty powyższej 1900, i nieźle pracuje, co słychac. Daje rade nawet innym troche mocniejszym wózkom, miałe okazję próbowac go ze 150 KM francuzem...
Silnik : głośnośc ,
Zawieszenie : przednie zawieszenie, z tego co słyszałem - nie miałem okazji remontowac
Inne : za silny nawem klimy na najniższym poziomie
Jak miałbym opisać jednym słowem mojego paska to było by to słowo - \" świetny wybór\" Auto do tej pory spisuje się bardzo dobrze i oby tak dalej... Oczywiście, że to tylko maszyny i zużywa się jak każda rzecz i w końcu zawsze może coś wysiąść i trzeba być na to przygotowanym. Ogólnie stan samochody zależy od kogo się kupiło jak się o niego później dba.
Silnik jak już wszystkim wiadomo nie jest zbyt dobrze wyciszony, ale w ogóle mi to nie przeszkadza -lubię ten \"dźwięk\"... Ogólnie silnik pracuje równo, bez żadnych zgrzytów, szarpnięć itp. Wyczuwalna jest turbo dziura, jak to w dieslu, ale powyżej 1900 obr./min. osiąga zadowalające wyniki i, aż chce się jechać w długą podróż (niekoniecznie samemu) Całokształt motoru oceniam na 4+ Ważne jest, żeby na trasie turbina spełniała swoje zadanie, chodzi o to,żeby jej nie zamulać i nie zatrzeć
Jeżeli chodzi o skrzynię biegów, to w moim pasku jest 6 biegów i wchodzą z lekkim oporem, ale precyzyjnie ( no może wsteczny czasami nie chce się wbić, ale to normalne). mówi tak dlatego, że miałem przyjemność jeździć innymi wózkami i biegi wpinały się trochę lżej... Mówią, że \"6\" to nie na nasze tasy, ale przy 100km/h wbijesz \"6\" i możesz już w ogóle nie redukować - jestem zadowolony z tej opcji. W moim przekonaniu skrzynia jest na dobrym poziomie.
Autko prowadzi się świetnie, miałem też przyjemność jeździć zachwalanym za układ jezdny Fordem Mondeo z 2003r. i moim zdaniem zarówno Ford jak i VW są na bardzo dobrym poziomie w tej kategorii. Dziury i nierówności pokonuje płynnie i dobrze je tłumi. Zawieszenie VW-a to kompromis pomiędzy twardym a miękkim zawieszeniem.
Widoczność !?!To zależy kto i jak jedzie, tak mi się wydaje, bo w moim przypadku czasami przeszkadza mi zazwyczaj lewy słupek np: na zakręcie bo nie widzę wtedy samochodu nadjeżdżającego z lewej strony( lekkie wychylenie głowy rekompensuje ten negatyw) Na początku brakowało mi czujnika parkowania, ale w chwili obecnej parkuje na \"czuja\" (oczywiście chodzi o czucie końca samochodu, a nie na chybił trafił) Auto jest dobrze przeszklone i ogólnie widocznośc jest na \"5\"
Jak już wspomniałem miałem przyjemność jeździć innymi wózkami i zauważyłem, że właśnie te niektóre wózki maja bardzo rozbudowane panele i konsole przednie ( podkreślam niektóre) i dlatego mają organiczną ilość miejsca dla pasażera z przodu jak i z tyłu.
Jeżeli chodzi o klimę to ktoś mi zarzucił, że nawet na najniższym poziomie wiatraka za mocno wieje, i muszę się z nim zgodzić, bo w innych wózkach nawiew jest słabszy. Ogólnie klima(tronic) działa bez problemów i ładnie schładza gorączkę... Zimą ogrzewanie jest dobre, tylko pod przednimi fotelami nie wiem czemu nie chce wiać ciepłem do tyłu, słyszałem,że może jakieś kanału zostały zapchane lub coś w tym stylu- ogólnie nie interesowałem się tym, aż tak mocno.
Uważam,że w VW-ju pasażerowie nie powinni narzekać na ilość miejsca, na pewno nie z przodu. Ponadto wydaje mi się, że troje pasażerów z tyłu nie miałoby problemów na długiej trasie, a na pewno nie dwoje. Przestrzeń dla kierowcy jest doskonała, mam 185 cm wzrostu i czuję się w pasku naprawdę dobrze, szczególnie jak masz siedzisku obniżone - na maksa. Fotele sa wygodne i twarde, co na trasie jest tylko atutem
Hałasy z zewnątrz raczej dobiegają na przeciętnym poziomie, jedynie trochę słychać prace silnika, ale to akurat lubię. Opony toczą się swoim życiem i nie słychać ich wew. Przykładem może być fakt, iż klakson jest naprawdę głośny, natomiast wew. jest przyjemnym dźwiękiem.
zawsze mogłoby być lepiej, ale cóż... Jeżeli chodzi o paliwo to pali tyle ile dajesz w palnik, porostu spalanie waha się od najniższego (5.1) do nawet 10 litrów w mieście przy ostrej jeździe. Mówiąc o cenach napraw i przeglądów to nie będę zabieraj głosu,za prostej przyczyny, mam auto od ponad roku i przejechałem ponad 20 tys km. - do tej pory poza płynami i filtrami to wymieniłem jedynie czujnik temperatury, a w chwili obecnej muszę wymienić przegub. Nie wiem dokładnie co z zawieszeniem przednim, bo jak na razie nie ma żadnych stuków i nie wiem dokładnie ile kosztuje naprawa ( bo tylko tego się obawiam i może turbiny) Oba elementy są w dobrej kondycji.
W zakupie auto wypada drogo w porównaniu z Opalmi, Fordami, ale podobno to dobre samochodu i tak jest rzeczywiście. Chciałem kupić Mondeo TDCI , Opla Vectrę C 2.2DTI, Omegę 2.2DTI, Myślałem tez o E-Klasie i Audi A6, ale jest jeszcze droższe, a po drugie z silnikiem 2.5 nie chciałem,a 1.9 to rzadki okaz. W końcu wybór padł na VW dlatego, że w Oplach narzekają na silniki, w Mondeo na pompowtryskiwacze, Mercedes rdzewieje i taryfy nie chciałem. Dlatego wymyśliłem, że wolę włożyć w naprawę przedniego zawieszenia i mieć święty spokój, bo VW silniki mają świetne i nie zawodne. O francuzach nawet nie myślałem, wiadomo dlaczego - nie mam czasu na pobytu w serwisach...
w moim przekonaniu to autko to naprawdę dobry wybór - może w moim przypadku, bo na pewno są tacy co psioczą na Passaty, ale trudno. Autko jest dobrze spasowane i nie ma w nim żadnych usterek wymagających wymiany
Najpoważniejsza usterką jak na razie do tej pory była wymiana czujnika temperatury i wymiana akumulatora, teraz czas na przegub. Nie che zapeszać ale pasek sprawuje mi się świetnie i oby zachwycał mnie dalej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW