Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VIII Hatchback

toDRAMAT, 3 lata temu
Silnik 2.0 TDI SCR 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Volkswagen Golf VIII Hatchback 2.0 TDI SCR 150KM 110kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
Z samochodem jest sporo problemów i prywatnie jestem pewien, że nie chciałbym mieć tego auta. Golf jest niepewny i nie ufam mu. Ale skoro mam służbowe to jeżdżę bo muszę. Z resztą to jest jakaś większa wpadka koncernu bo ci w pracy, którzy wzięli Skody też mają same problemy. Może jestem zbyt wymagający bo mam ponad 10 letniego Japończyka i tam od zawsze wszystko działa bez problemów, ale posłuchajcie. Generalnym problemem tego samochodu jest elektronika i niska jakość wykonania i użytych materiałów. Dotykowy ekran sprawia duże problemy, jest nieergonomiczny, niefunkcjonalny i niestety bardzo często po prostu nie działa. Mam przejechane 1300km i już doświadczyłem takiej plejady problemów, że to się w głowie nie mieści. Są duże problemy z systemem multimedialnym, telefon się nie łączy, gdy się już połączy to czasem się rozłącza, a jak ktoś do mnie dzwoni to on mnie słyszy, a ja go nie, dopiero musze się rozłączyć i oddzwonić – idiotyzm. Jak padnie ekran dotykowy, to tyłeczka też nie podgrzejesz, szybek nie odparujesz, systemu START STOP nie wyłączysz – tak też jest wyłączany dotykowo. Już tego doświadczyłem i tej zimy zmarzłem jak pies bo VW znowu zawiódł. Systemy bezpieczeństwa są wręcz absurdalne i wkurzające. Bardzo źle oceniam to wyszarpywanie kierownicy przez asystenta pasa, w wielu momentach jest to po prostu niebezpieczne, poza tym co chwilę wyświetla się jakiś durny, niepotrzebny komunikat i piszczy, że nie wszystkie funkcje są dostępne, że zachowaj odstęp, że czujniki są niedostępne, że jakaś funkcja jest ograniczona itd. Jest to bardzo denerwujące. Generalnie auto nadaje się tylko na pogodę bo jak popada, jest błoto, breja śnieżna to większość tych systemów ma zabrudzone czujniki i po prostu nie działa. Drzwi, i klapy zamykają się bardzo tandetnie, czuć tą taniość i bylejakość materiałów, trzeba użyć siły żeby zamknąć drzwi. Ja przesiadając się z ponad 10 letniego prywatnego samochodu do tego auta ciągle nie mogę domknąć drzwi w tym nowoczesnym tablecie na kołach. Test klamki oblany za każdym razem. Materiały we wnętrzu też nie są najlepszej jakości, a plastiki są po prostu bieda-tandetne, twarde, widać tą sztuczność, są też podatne na zarysowania. Wiele elementów jest niedoklejonych, biała podsufitka na słupkach nie wchodzi pod uszczelkę, są szpary. Skrzynia biegów 6-tka jest zbyt ciasna, biegi potrafią nie wejść albo wchodzi inny bieg niż żądany. Silnik nie należy do cichych i oszczędnych. Hałasu to się spodziewałem, ale spalanie w mieście niemiło mnie zaskoczyło. Co chwile dopala się DPF i w kabinie śmierdzi. Wisienka na torcie to pałąk do podtrzymywania maski jest tak tandetny, że głowa mała.
Głośny i sporo pali w mieście
Za ciasna, nieprecyzyjna
Poprawny, ale miękki, poprzedni Golf był lepiej zestrojony
Dość tandetnie wykonana, niedomykające się drzwi i klapy, plastikowa klapka wlewu paliwa to takie biada-tandetne.
Dobra
Katastrofa, zwłaszcza dotykowa obsługo urządzeń pokładowych, jest też bardzo awaryjna
Jeśli działa to jest ok
Zbyt mała, test dwumetrowca może być oblany, auto jest ciaśniejsze niż poprzednik
poniżej mojego oczekiwania, diesel nie będzie cichy ale tu jest chyba za głośno
auto służbowe więc nie wiem ale te awarie będą kogoś kosztowały jak nie teraz to w przyszłości gdy ktoś odkupi to auto
Wręcz zawstydzający, bardzo odstaje od poprzednika
To pojęcie jest obce temu Golfowi

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI SCR 150KM 110kW [l/100km]

6,1