Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

speed.romek@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : tak mały silnik i tak bardzo niezawodny
Karoseria : czarny kolor i posiad juz wiele odprysków na przodzie-po prostu polskie drogi
Silnik : bardzo nisko zawieszona osłona silnika, często po dotknięciu podłoża zrywają się zatrzaski
nic dodac i nic ująć. następne auto to będzie tez VW
silnik posiada tylko 75 km ale jest bardzo dynamiczny na wysokich obrotach. Najeździłem im 90 tys. i praktycznie nic w silniku sie nie dzieje poza tym, iz raz na pół roku trzeba regulowac sekwencyjny gaz, albo tankowac tylko w jednej sieci cpn-ów.
skrzynia biegów bardzo elastyczna, nie rzęzi i nie daje odgłosów dentysty. na trasie brakuje 6 biegi, gdyz przy 4 tys. obrotów jedzie 140 km/h i juz zaczyna być głośno
bardzo stabilne auto na zakrętach. W moim nie wiem czemu volf dał koła 14 cali i opone o wysokości 80. Przy raptownych strętach i jak troche za mało powietrza to łapie przekosy i jest niestabilne. Wszystkie dziury sie czuje ale jak na 90 tys. które przejechałem to wymieniłem tylko 2 x gumku stabilizatora przedniego i jedna końcówkę kierownicza prawą.
widoczność bardzo dobra z każdej strony. Nie ma do czego sie przyczepić.
bardzo ergonomiczne wnetrze. Niemieckie wykończenie i usytuowanie wszystkich potrzebnych przycisków i włączników. Każdy znajdzie co chce nawet jak wsiądzie po raz pierwszy do auta.
wentylacja i ogrzewanie bardzo dobre. Moje auto posiada klimę, lecz gdy jest włączona a auto jest załadowane trzeba ją wyłączać aby szybko cos wyprzedzić. Stanowczo za moało konoków.
z przodu bardzo dużo miejsca. nawet wysoki kierowca ma odpowiednia przestrzen.
Wyciszenie nie jest mocna strona auta. Silnik głośno pracuje na wysokich obrotach. Plastiko potrafią zima trzeszczeć.
jak na auto niewielki i o małym silniku to polecam je każdemu. Spalanie średnie benzyny wacha sie od 5,5 do 7,0 litrów natomiast na gazie rewelacja. Na mojej sekwencji spala w cyklu miejskim 9,0 na trasie 7,0 no i srednio 8 l/100km
auto posiad dość dobrze trzymającą się cenę. Dlatego najlepiej nie kupować go w Polsce a pojechać na zachód lub jak to wiele osób teraz robi na Litwę.
dosłownie nic się nie psuje. Porównując do fiata brava jakiego miałem poprzednio to niezawodny sposób jeżdżenia. Pilnować tylko wymieny poszczególnych rzeczy i olejów a nie zajeździ go się. Moja wersja ma komputer i ten o wszystkim mi przypomina.
brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]