Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

asedas, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : 90KM TDI to bardzo dynamiczna, oszczędna i niezawodna jednostka.
Pamiętając o tym, że to nie limuzyna tylko kombi auto to jest niemal doskonałe. Przemyślane rozwiązania, wygoda. Nie wiem jak w innych wersjach, ale w najbogatszej jest bardzo fajne.
Silnik bardzo dynamiczny a przy tym oszczędny. Mocy jest w zapasie jak na tak lekkie autko. Prowadzi się bardzo przyjemnie, w mieście można jeździć agresywnie i dynamicznie, a na trasie poszaleć. To wszystko przy < 7l/100km!
Przy trasie zauważalny brak dodatkowego biegu. 5 bieg ma dość duży zakres prędkości, więc przy 140-160 przydałoby się jeszcze jedno przełożenie. Nie zauważyłem żadnych problemów.
Prowadzi się dobrze i wygodnie, ale bez rewelacji.
Widoczność bardzo dobra, przednie słupki nie przeszkadzają, auto ma bardzo dobrą linię, przez co w lusterkach wszystko widać. Podczas jazdy nie ma się wrażenia, że auto to kombi.
Auto przemyślane, wygodne. Wszystko jak trzeba, niemiecka precyzja - VW.
Posiadam wersję z podgrzewanymi siedzeniami, lusterkami oraz klimatyzacją. Wszystko działa bez zarzutu, w aucie robi się bardzo szybko ciepło, nawet przy -15 :) Brak tylko podgrzewanej PRZEDNIEJ szyby :)
W drugim rzędzie trochę mało miejsca. Ze względu na to, że lubię przestrzeń i jestem nie małych rozmiarów odsuwam się znacznie do tyłu, przez co siedzący za kierowcą mają już dość mało miejsca na nogi. W 5 dorosłych osób może być już na dalszą trasę [kilka h] niewygodnie. Po mieście czy na małe wypady do 200-300km jest jeszcze w miarę znośnie.
Wersja Variant jest dość głośna. Jeśli ktoś liczy na ciszę to może się nieco zawieść, jednak biorąc pod uwagę inne zalety auta to chyba niewielki koszt za cenę szczęścia ;)
W mój egzemplarz musiałem wsadzić trochę remontu, bo poprzedni właściciel trochę zaniedbał autko, jednak warto. Bardzo ekonomiczny silnik a części nie drogie.
Warte swojej ceny, choć nie najniższej. Za to mamy niezawodność, pojemność, wygodę i przemyślane rozwiązania. Idealne rodzinne auto.
Auto nigdy mnie nie zawiodło, zapala bez problemu przy -17 mrozu. Z powodu zaniedbań poprzedniego właściciela musiałem włożyć trochę pieniędzy, ale warto - auto zawsze jest gotowe do drogi.
Nie zauważyłem żadnych problemów. Wszystko działa.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,4