Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

Seba, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Kupiłem golfa jakies 1,5 roku temu i musze powiedzieć ze nie załuje zakupu. Autkiem zrobiłem już ok 40tys. km bez większych usterek, jedyne co wymieniem to łożyska kół tylnich i pąpe wodną nie licząc oczywiście wymian płynów i filtrów, somochodzik sprawuje się bardzo dobrze i jak na przebieg 300000km. nie mam nic mu do zarzucenia!!! silnik jest świetny, elastyczny i mało poli co jest zaletą w dzisiejszych czasach
skrzynia biegów może nie powala ale w moim egzemplarzu jest bardzo dobra mam nadzieję ze w innych też, jedynym mankamętem jest wsteczny czasem nieco opornie wchodzący ale to mi nie przeszkadza.
układ jezdny myslę ze jest całkiem niezły i naprewdę nieźle znosi fatalny stan polskich dróg, jedyne co mogę wam polecić to założenie na przód szerokich opon o profilu 195, a najlepiej 205, wtedy autko jast jak przyklejone do drogi.
widoczność w autku jest bez zarzutu, duże lusterka i w miarę niska linja szyb sprawia , ze widzę wszystko
ergonomia jest też ok.
wentylacja uważam ze jest dobra, ogrzeanie też, denerwuje troche dmuchawa na 3 i 4 biegu, ale da się to znieśc, klimatyzacja też narazie działa mi bez zarzutu
przestrzeni z przodu jest całkiem sporo ja mam 185cm. wzrostu i na brak miejsca nie narzekam, troszkę gorzej jest z tyłu jest tam mniej miejsca dla pasażerów ale nie jest to tragedia np. w audi A4 wcale nie jest lepiej a wręcz gorzej.
auto może nie jest za dobrze wyciszone powyżej 120km/h już troche hałasuje ale do 110 jest cicho i przyjemnie.
autko uważam za bardzo ekonomiczne a silnik 1,9 TDI chyba najlepszy jaki powstał do tej pory taka jest moja skromna opinia, być może trafiłem na bardzo dobry egzemplarz ale myślę ze warko się za tym modelem pokręcić i poszukać z kimś kto się trochę zna na samochodach ponieważ dużo golfików trafia w \"dresiarskie rece\" co nie wróży nic dobrego więc uważam, ze lepiej kupiś w dobrym stanie np. od niemca>:)
myślę ze za te pieniądze naprawdę ciężko jest kupić lepsze auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,1