Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

bugalon (gg 2429131), 17 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf III Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Ekonomiczność silnika przerosla moje oczekiwania, szczerze polecam.
Karoseria : Klapa tylna rdzewieje niestety mocno
Przeniesienie napędu : Uszczelniacze skrzyni biegów lubią puszczać po przebiegach powyżej 300k km
Układ elektryczny : Wiązki elektryczne niestety lubią się łamać przy uzytkowaniu powyżej 15 lat.
Do idealu brakuje troche lepszego wyciszenia i nieco lepszego wykonania wnętrza. Skrzynie biegów mogły by być trwalesze (przy ostrzejszej jeżdzie efektywnie rozsypują sie po asfalcie)
Kultura pracy dosc przecietna - pomimo wszelkich starań fabryki i tak mocno klekocze w środku. Na elastyczność nie mozna absolutnie narzekac.
Przy moim przebiegu auta biego wchodza juz ciezko, przesmarowania i konserwacji wymaga jednak tylko wybierak, pozostale podzespoly skrzyni dzialaja bez zarzutu.
Ocena dobra tylko dlatego, ze zawsze moze byc bardziej komfortowo. Trzymanie w zakretach i prowadzenie naprawde bomba. Z komfortem nieco gorzej.
Do przodu i na boki super, gorzej przy cofaniu, auto to kombi wiec tylne slupki dosc znacznie ograniczaja wydocznosc.
Wszystko mozna ustawic (kolumna kierownicza, fotele) zarowno dla kierowcy jak i pasazera (oprocz kolumny dla pasazera ma sie rozumiec)
Auto szybko sie nagrzewa. Szyby nie paruja nawet przy komplecie osób (oczywiscie przy wlaczonej dmuchawie) Klimatyzacja zaczyna chlodzic po 2 minutach od uruchomienia. Jestem bardzo zadowolony
Jestem raczej średniej postury, dla mnie z przozdu miejsca jest aż nadto. Z tylu jednak pasażerowie moga narzekać przy maksymalnym odsunięciu foteli przednich.
Przy wyższych predkosciach nie slychac ze jade dieslem, ale w ruchu miejskim auto jest dosc uciążliwe
Przy cieżkiej nodze auto nigdy nie przekroczylo średniego spalania na poziomie 6 litrow. Jak dla mnie rewelacja
Na rynku wtórnym cena VW i to jeszcze z silnikiem Diesla jest bardzo wysoka bez żadnego wyraźnego uzasadnienia. Zapłaciłem znacznie więcej niż za francuza np. Ale kocham tą markę i tak już zostanie.
Nic wielkiego sie nie dzieje, ale po roku jazdy po naszych krajowych drogach tapicerki zaczynaja trzeszczec (strasznie denerwujace) Do tego dochodza problemy z wybierakiem skrzyni. Reszta bez zastrzeżeń
Żadnych awarii i poważnych usterek. Tylko lać paliwo i jezdzic, nie zapominajac o odpowiednim serwisie oczywiscie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,7