Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

Jack Daniel\'S, 13 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf III Kombi 2.0 115KM 85kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Na początku obawiałem się spalania, ale teraz wiem, że warto poświęcić ten litr na 100/km za te przyspieszanie i elastycznośc.
Karoseria : Auto 13 letnie mam 2 pryszcze na drzwiach
Silnik : Drobne wycieki oleju
Szczerze jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Myślę, że jeszcze długo mi posłuży. Udało mi się kupić zdrowy egzemplarz, dbam i mam.
Silnik wystarczająco mocny, przy małej masie pojazdu, porusza się żwawo. Pracuje równiutko, jest bardzo elastyczny, jestem pod wrażeniem elastyczności silnika benzynowego! Pod górę ciągnie na niskich obrotach i nie ma zamiaru się zadławić.
Skrzynia ogólnie dobra, osobiście mam problem w wbiciem jedynki przy wolnym toczeniu się. Poza 1 biegi płynnie wchodzą, aczkolwiek muszą być pewnie wpinane.
Zawieszenie w sam raz, nie za twarde i nie za ... Układ kierowniczy trochę gumowy. Czasami coś się odezwie (trzeszczy) podczas kręcenia kierownicą, myślę, że przekładnia do roboty.
Widoczność rewelacyjna w każdą stronę :)Mały wyjątek zimą gdy są zamarznięte szyby z rana :)
Wszystko pod ręką. Plus za regulację kierownicy góra dół, wielki minus za brak regulacji przód tył. Gdy dobrze ustawie fotel względem nogi-pedały to kierownica troszkę daleko.
Zimą mogę się gotować a latem zamarznąć, w razie potrzeby :)Jednak, że przy ustawieniach 3 i 4 nadmuch dość głośny.
Dla 4 osób wystarczająco na długie trasy. Z przodu troszkę wąsko, przy wbijaniu 5-tki trącam nogę pasażera.
W porównaniu do współczesnych aut to szału nie ma, ale tragedii również.
Przeciętnie pod względem spalania,jeżeli jazda jest przeciętna to niecałe 9 spali. Za to ceny części na plus, cena napraw zależy od mechaników.
Biorąc pod uwagę cenę, nie ma lepszego samochodu.
Z drobiazgów to elektryka tylnej klapy (wycieraczka, podgrzewanie szyby), przełamane kable ale tania naprawa, mechanizm podnoszenia szyby (elektryczna)wymieniłem. Drażni zamarzający zamek, zrobiłem otwieranie z pilota ale i tak czasami zamarznie mechanizm zamka.
Poważnych usterek nie miałem.
Volkswagen Golf III Kombi