Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

madmax, 17 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Kombi 1.8 90KM 66kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
jeśli nie był 200 razy bity podłoge ma zdrową nie jest kręcony .polecam.przy kupnie polecam zachować zimną krew i zabrać kogoś kto sie zna lub miał /ma golfa.
nie ma szału,silnik 90 km mono wtrysk i nadwozie typu kombi nie jest rakietą,ale w codziennej jeździe sprawdza sie super.mając gaz regulacja i wymiana filtra tak jak serwis mówi i problemy nas omijają.ogólnie jeśli ktoś wymienia wszystko na czas(a znam takich co twierdzą że przewodów wys nap sie nie wymienia a świece jak ci sie przypomni)to silnik spokojnie 400 tyś km w dobrej kondycji osiągnie.olej co 10-12 tyś 10w/40 i nie wiem co to zużycie.ALE BARDZO UWAżAć TRZEBA NA COFANE LICZNIKI TO PLAGA WśRóD GOLFóW.
do przodu bez zastrzeżeń na 4 i 5 nawet elastyczny.do tyłu wydaje mi sie że głośno i z jakimś szumem pewnie to wina prostych zębów.aczkolwiek mówią że sie czepiam. ale nawet jak coś super skrzynie z gwarancją na allegro za 600-800 da sie kupić. bo takie za 200 to złom.
prostota jeśli chodzi o zawieszenie jest okrutna.nie zmieniono praktycznie nic od lat 70.ale to jest właśnie zaleta.jest bardzo mało elementów w przednim zawieszeniu które sie zużywają a poza tym nie kosztują wiele.tuleje wymieniałem raz razem z całym wahaczem i sworzniem. w porównaniu z golf 4 to remont zawieszenia jest śmiesznie tani.klocki tarcze wszystko za normalne pieniądze.
jest dobrze.
wszystko na swoim miejscu czytelne i przemyślane.
lato - posiadam klime manualną i jak sie o nią dba nie ma problemu schładza całe auto do przyjemnej temp. zima - mogło by grzać troszke szybciej ale jak już grzeje na max to mam wrażenie że kratki sie potopią.jest ok jeśli ma klime sprawdzić czy czasem nie nabita freonem przed 1996 bo wymiana to 300 zł.ogólnie nie łykajcie tematu #klima tylko do nabicia# z praktyki wiem że taka klima to same wydatki.gaz tak sobie nie uciekł tak sobie .
w stosunku do gabarytów proporcionalny.ale szału nie ma ja mam 196 fotel na samo dno i do tyłu więc za mną tylko dziecko siądzie.
do 120 ok potem szumi wiatr i silnik słychać.no ale golf wyciszenie ma słabiutkie na podłodze praktycznie sama wykładzina.
trasa min 7.5- 9 gazu do 140 km/h miasto nie ma co sie oszukiwać 11-12 gazu łyknie.
jak za niemieckie auto można zapłacić.uwaga na przekręcone liczniki i złodzei oraz wandali mam wersje gt więc listwy i halogeny 2 razu kupowałem ale teraz trzymam na strzeżonym.
powiem tak jak kogoś denerwuje najmniejsze skrzypnięcie to sobie czasami można pogrzebać i podokręcać.ja kilka rzeczy poprawiałem i czasami poprawiam ale po prostu najmniejsze stuki czy skrzypnięcia mnie denerwują
nic poważnego nie spotkało mnie w trasie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,7