Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Kombi

spee_d, 17 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Kombi 1.8 75KM 55kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Inne : 1. przyjemny i precyzyjny układ kierowniczy 2. super komfortowe zawieszenie 3. silne hamulce
Zawieszenie : podobno wachacze i przegóby, ale ja nic o tym nie wiem
wszystko super ale ten silnik dla ludzi z przed 1970 roku bo jak dla mnie za słaby, reszta miodzio
silnik oceniam jako dobry, niestety za mało mocy, do 100km/h jakoś w miare idzie ale później raczej wolno i v-max 170km/h ale bezawaryjny za co plus. Mimo wszystko polecam TDI 110 KM
skrzynia super, lekko i precyzyjnie wchodzą biegi, raz na jakiś czas 1-ka nie chce wskoczyć ale to prawdopodobnie przez synchronizator.
bajka, niezawodny , nie ma mowy o wyjeżdzaniu tyłem, delikatnie nurkuje ale to normalka u golfów, w zakręty super sie wchodzi tym bardziej polecam wersje bon jovi z kubełkami
super, w mojej wersji kombi widze wszystkoniz nie zasłania
wszystko pod ręką,nic nie trzeszczy chyba że klucze w schowku, ładne białe zegary i super kubły w bon jovi dobre materiały
wentylacja spisuje sie dobrze szybko i mocno grzeje lecz teraz klima to standard jednak nie ma co narzekać
multum miejsca i wygodnie a pozatym bagażnik jak studnia bez dna
do 3000 obrotów jest bardzo cicho, powyżej 3000 obrotów u mnie słychac wydech jakby gdzieś gumki w uchwycie brakowało
myślałem że bedzie gożej, każdy mówił że 9 to norma. Nie zgadzam sie!. przy jeżdzie do 120 km/h czyli do 3000 obrotów jest ok mimo iż do 100ki zawsze ile fabryka dała, przy takiej jeździe pali na odcinku 1000 km 7.2 litra to chyba nie za wiele przy szybszej jeździe 8l
ciągle w cenie ale jużwiem czemu i wcale sie nie dziwie
narazie wymieniłem gume w przednim wachaczu - całe 18 zł, przerywa mi lampka od "otwartych drzwi" i sygnalizacja nie wyłaczonych świateł, prawdopodobnie od wysokiej temperatury( dzieje sie tak jak samochód stoi 8h na słońcu 30-35 stopni gdy jestem w pracy) po ochłodzeniu wszystko działa- pozatym zero usterek
jak wyżej pozatym nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]