Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

LordDzik, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie rzuca na kolana, ale na nasze warunki jazdy idealny - oszczędny i elastyczny. Sprzęgło też wiele potrafi wybaczyć.
Zawieszenie : Trzeba bardzo uważać na przednie zawieszenie - na testach zawsze wychodzi w normie, a faktycznie potrafi być już mocno zrujnowane. Tył jest za lekki i olejowe amortyzatory nie dają tam rady.
Do 2,5 tys obrotów spokojnie i cicho, powyżej zaczyna buczeć. Początkowo podróż przy 120 km/h może być męcząca, ale po 20 minutach się człowiek przyzwyczaja. Mimo małej ilości koni - szybko rusza ze skrzyżowań, dobrze przyspiesza. W korkach idealne biegi jałowe.
Nieco ciężko wchodzi wsteczny i jedynka.
Dobrze zrobiony i sprawny chodzi bez zarzutu, ale to twarde auto i jest dość głośne na popularnych polskich łatach (o dziurach nie mówie). Na 15 calowych oponach (standardowe dla mnie) ślizga się po szynach albo buja na koleinach. Ale cóż zrobić...
Bez klimy przy parujących szybach - koszmar.
Ekstra oszczędne autko. A przeglądy nie są drogie.
Luźne plastiki i po tych latach już się wyrabiają, strzelił mi silniczek w szybie z tyłu, cięgna od nawiewów w jednym ustawieniu niedomagają, często coś się wyrabia, głównie ze względu na wiek. Nieustannie brzęczy mi tylnia klapa.
Jeśli się dba o zawieszenie to praktycznie nie ma kłopotów. W ciągu 3 lat miałem jedną awarję, przez źle założony alarm.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

4,1