Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

ja ;-), 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-1997 - Oceń swoje auto
Za golfa III z 1996 roku ze 110 konnym silnikiem TDI zapłaciłem 17 000 pln, samochód został sprowadzony z Austrii od kobiety, z udokumentowanym przebiegiem, od nowości serwisowany w ASO. Wyposażenie: centralny zamek+ pilot, wspomaganie kierownicy, ABS, klimatyzacja 2X Airbag, 4X elektryczne szyby, autoalarm, komputer pokładowy, białe zegary, to sporo, ale ja nie żałuję ;-)
Perfekcyjne połączenie mocy i elastyczności z niezwykle umiarkowanym apetytem na paliwo. Niejednemu benzyniakowi zrzedła mina pod światłami, kiedy mógł sobie pzeczytać TDI z czerwonym I na końcu... W audi A4 ten silnik zachowuje się poprawnie, ale w lżejszym golfie to już pseudosportowiec. Jego jedynym słabym punktem jest głośna praca. Przebieg ponad 180 000 km na liczniku i zerowe zużycie oleju, od wymiany do wymiany co 10 000
Biegi wchodzą opornie, jak w sportowym bolidzie. Mi się nie podoba, sprzegłeo chodzi cięzko, ale po dłuższym użytkowaniu można się przyzwyczaić
Doskonale się prowadzi, zakręty wybiera jak przyklejony, ale na naszych drogach plomby z zębów wypadają. Twardy aż miło. Jeśli ktos liczy tylko na komfort, powinien omijać go szerokim łukiem. Za to jazda z prędkością 160-170 nie robi na nim najmniejszego wrazenia, nie buja, nie kołysze. Super
5 dzwiowy hatchback. Doskonała widocznośc we wszystkich kierunkach. Całokształt psuje tylko szybko brudząca się tylna szyba.
5 z minusem. Podnośniki szyb elektrycznych z przodu mogłyby być bardziej przesunięte w kierunku deski rozdzielczej, tak, aby siegając do nich nie trzeba było cofać łokcia. Wiem ze się czepiam, ale moze ma zbyt długie ręce ;-) ?? Poza tym wszystko na miejscu i niczego nie trzeba się uczyć, obsługa intuicyjna. Muszę jedynie poprawić oświetlenie sterowania nawiewów. Minus dla foteli, są wygodne i trwałe, ale brakuje im wyraźnie trzymania bocznego.
KLIMATYZACJA RULEZZZZ
Jak na te wymiary zew/wew bardzo dobrze. Nikt nie narzeka. Do tego asymetrycznie dzielona tylna kanapa pozwala na przewiezienie np większej ilości bagażu i 3 osób na pokładzie. Bagażnik nie jest może przepastny, ale zdecydowanie wystarcza.
uuuu kiepściutko, ale coś za coś, slink jest rewelacyjny, ale głośno pracuje. Jest wyraznie słuszalny i przy każdym zakresie obrotów nie daje zapomnieć, co się leje do baku. Dodatkowo sztywne zawieszenie sprawia, ze na nierównościach skrzypnie to i tamto w tapicerce.
Rewelacja, średnio zawsze ponizej 5 litrów na 100 km. Częsci niedrogie, a konstrukcja niezbyt skomplkowana w naprawie.
Golfy trzymają cenę, ale czy jest to uzasadniona tendencja? Nie sądzę... Mimo wszystko jest wart swej ceny, zwłaszcza z silnikiem TDI
Brak
Brak