Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

eldorado, 18 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
samochód dla rodziny jak i dla młodej osoby chcącej coś przy samochodzie podłubać, tani w utrzymaniu a jeszcze jak ktoś łatwi sobie tańszą rope to miodzio (nie trzeba wogóle gasić camochodu)
Seryjne (dokładnie) 74,1 kucy (hamownia), po moich warsztatowych "tuningach" 86,2 kucy: wycięty katalizator, podkręcony na pompie, magnetyzer Dynamic fuel Reference, filtr powietrza Bosha, olej castrol, świece jakieś "ala tuning" - od wuja z niemiec, odciążony, wymienione wtryski jakieś wydajniejsze. lepsze przyspieszenie o ok 1,8sek, spalanie większe o 1,4litra (od seri) a w pszyszłości intercooler
pewne wchodzą biegi, mocna skrzynia - 5-biegi
sport sprężyny 40/40 Jamexa, gazówki amory Sascha, rozpurka na kielichach, fele 14´ :( ,reszta ok
wszystkie szyby ciemne 25% - ale ok
wszystko pod jęką, ładne wnętrze, estetyczne - jak u VW
zaskakująco bardzo dobrze - w zimie sałna w lecie nie wiem bo kupiłem w pażdzierniku 2005r, ale zobaczymy jak się spisze "dmuchawa"
przód mi pasi (rozkładam sie na fotelu)a tył mnie nie interesuje bo tam taściowa siedzi :)
OK w końcu to TD bez kata i z jednym tłumikiem końcowym :)
nie żałuje mu miasto ok 8,2-9litrów na trasie ok 6,7-7,8litra. Przeglą za 100zł, naprawiam zawsze sam, a gdy wyższa szkoła jazdy to wtedy z ojcem mechanikiem
WARTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie ma co sie oszukiwać drobiazgi są bo to auto ma 13lat ale i tak dobrze. Tanie części, dostępne, zero problemów.
Nie było większych - to chyba dlatego że regularnie jest sprawdzany przezemnie na kanale

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

8,4