Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : stosunek cena/jakość
Zawieszenie : tylne łożyska
Karoseria : rdza
samochód jest bardzo dobry, nadaje się do jazdy na codzień, a jak przyjdzie jechać na wakacje to też da rade. Dużo go eksploatuje z przyczepkami, w dowodzie jest wbita tona na haku a dwutonowe lawety dawał rade. Praktycznie się nie psuje, ważne żeby o niego dbać. Póki co go nie zmieniam, za dobrze się spisuje, albo kupię drugie ale w domu go zostawiam. W tym wieku i za te pieniądze nic lepszego nie kupiłbym. koszt eksploatacji jest śmieszny. Polecam wszystkim.
Jak na diesla pracuje w miarę kulturalnie, w środku jest względnie cicho. dynamika pozostawia trochę do życzenia, jednak do normalnej jazdy wystarczy.
biegi wchodzą dobrze, nie skrzypi, nie trzeszczy, nic nie cieknie.
przy użyciu porządnych części wszystko chodzi jak ta lala. prowadzi się sztywno i pewnie. potrafi trochę potrzepać na dziurach ale nie jest to dużym problemem. Plusem są śmieszne ceny części.
Tutaj duży plus, rozgrzewa się szybko, szyb jeszcze nigdy nie skrobałem. przy minus 15 mam ustawioną dmuchawe na \"1\" i grzanie na 1/3, jest bardzo ciepło.
ja mam prawie 2m wzrostu i póki co nie narzekam, minusem jest ilość miejsca na tylnej kanapie
Samochód jest bardzo tani w utrzymaniu. Bez problemu znosi alternatywne źródła zasilania, Biodiesla, olej Wyborny z biedronki, Biodiesla. części są bardzo tanie, a 90% napraw może wykonać ktoś z minimum wiedzy o mechanice.
W dwa lata zepsuły się: żarówka, szyberdach i zamek do tej pory.
jak na samochód za 3 tysiące nic lepszego kupić nie mogłem. kupiłem go z przebiegiem 270 tys, w którego autentyczność ciężko uwierzyć, teraz mam 336 tysięcy. W dwa lata natrzepałem 66 tys po kraju i nic się nie stało. Jedyne na co trzeba uważać to kompetencje mechaników.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback