Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

leon003@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik bardzo oszczędny bym powiedział, 5,5 l ma 100km przy jezdzie mieszanej.Auto służy mi do jazdy po lesie, gdzie jazda przypomina tą miejską.
Zawieszenie : Skomentuj tę usterkę...
Pierwszy mój własny samochód,gorąco polecam. Naprawy się zdarzają jak w każdym używanym samochodzie,ale jak ma się dobry zakład i dobrze naprawiają i potrafią doradzić to da się jeździć bezawaryjnie.
GTD czyli turbo jest. Jak trzeba to można przycisnąć i daje rade choć ma 75KM. 140km/h bez problemu, tylko przy dłuższej jeździe z tą prędkością spalił mi troszkę oleju.
Ciężko biegi wchodzą ale może tak ma być bo to GTD
twarde zawieszenie, na dziurach trochę telepie.
Na dalsze podróżne wygodny, przydałaby się klima:P w upalne dni.
W zimę kiepsko z ogrzewaniem. Podobno to normalne, albo termostat do wymiany.
Mam 190cm wzrostu, miejsca dla mnie jest dosyć - posiadam regulacje wysokości siedzenia:)
Jak ktoś chce szybko jeździć to dobrze mieć dobre nagłośnienie żeby radia posłuchać.W moim seryjnie jest 6 głośników,ale radio obsługuje tylko 4:(
Cykl mieszany 5,5 l/100km. Na trasie przy 90km trochę mniej, może nawet o litr.Przy większych prędkościach do 140 lekko ponad 6l\100km. Wymiana oleju 119zl.Naprawy niedrogo bym powiedział.
Za dobrze utrzymanego Golfa trzeba niestety zapłacić.Ale jak się coś popsuje to części są łatwo dostępne i nie za drogie.
Żadnych poważnych usterek, typu że samochód stanął:) jednak jeżdżąc nim po lesie trzeba dbać o zawieszenie za wczasu. Z zawieszenia wymieniałem tuleje na tylnej belce,z przodu przegłub prawy,tuleje i sworznie na wahaczach.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,4