Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Mam do niego bardzo duży sentyment.
Karoseria : Niestety rdza.
Silnik : Przy dużych przebiegach turbo do regeneracji. Może brać olej.
Polecam dla tych którzy chcą tanio jeździć ale liczną się inwestycjami w nowo nabyty samochód.
Silnik dość głośny, słychać go przy szybszej jeździe co jest dokuczliwe w trasie. Co do elastyczności nie mam zastrzeżeń, gorzej z dynamiką.
Zbliża się czas wymiany cięgieł zmiany biegów. Auto przy przebiegu 339 tyś km a nie wiem czy ktoś to wcześniej wymieniał.
Bez rewelacji, do jazdy po mieście wystarczy.
Troche szerokie słupki tylne ale nawet na parkingu przy supermarkecie nie ma problemów z parkowaniem. Widoczność do przodu wzorowa.
Wszystko jest tam gdzie być powinno. Fotele w mojej wersji PINK FLOYD wcale nie trzymają na boki w innych wersjach były już pół kubełki.
Ogrzewanie działa, auto nagrzewa się dość szybko, klimy brak ale za to jest szyberdach. Częściowo nie działa ogrzewanie tylnej szyby.
Przestrzeń z przodu wystarczająca nawet dla wysokich z tyłu trochę gorzej ale jeszcze nikt nie narzekał :)
Głośno, głośno i jeszcze raz głośno co przy jeździe w trasie przeszkadza.
Zużycie paliwa w mieście to ok 6,5l. w trasie przy prędkości 100 km/h to 5l, przy prędkości maksymalnej 170 km/h to już ok 8l. Co do przeglądów i napraw to większość rzeczy można zrobić samemu, auto jest naprawdę proste. Ceny części bardzo niskie.
Auto za 5 tyś zł a jeśli kupisz zadbany egzemplarz posłuży Ci jeszcze długo.
Czasem pojawi się jakiś drobiazg ale przeważnie można go naprawić pod domem w kilka minut. Miałem też np. zużyty przełącznik wycieraczek przy kierownicy którego koszt to 40zł +robocizna. Ogólnie auto niezawodne i godne polecenia.
Zależy w jakim stanie kupisz auto, od tego zależy najwięcej. Mi zerwało klin na wale pare miesięcy po zakupie i niestety trzeba było zainwestować 1000zł w remont silnika ale od tamtej pory w silniku nie było zmieniane nic oprócz turbiny która już niedomagała.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

6,2