Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Rafał, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca dla kierowcy i pasarzera!
Układ elektryczny : awaria rozrusznika (szczotki, bendix, elektromagnes)
Przeniesienie napędu : kostka sprzęgła
Układ elektryczny : alternator
Ogólnie jak by nie drobne naprawy które mnie czasami nękają to byłbym zadowolony!
Silnik pracuje ładnie i równo, ale jest trochę głośny szczególnie gdy pracuje na wolnych obrotach np. podczas postoju na czerwonym świetle
Nie mam zastrzeżeń, ale zauważyłem jakiś wyciek oleju ze skrzyni biegów mam nadzieję, że to nic poważnego!
Jeździłem już seatem cordobą, ibizą, mazdą 121, i focusem i w porównaniu do tych samochodów to golf wraz z focusem umieścił bym w czołówce!
Widoczność wg mnie bardzo dobra!
Właściwie wszystko na swoim miejscu ale do ideału to brakuje trochę!
W miarę szybko się nagrzewa w zimie! W lecie bez klimatyzacji to chłodzenie wentylacją nie daje zbyt dużych efektów!
Golf jest bardzo szerokim samochodem i wg mnie przez to jest bardzo wygodny dla kierowcy i pasażera!
Mam diesla i niestety szczególnie na wolnych obrotach i jak silnik jest zimny to w kabinie jest bardzo głośno!
Jestem w miarę zadowolony spalanie mierzyłem 3 razy tankując do pełna, w trybie mieszanym (około 65% trasa resztę miasto) spalanie wyszło raz 5,6 L na 100 km przy pomiarze w październiku, i 5,75 L przy pomiarze w grudniu!
Ja zapłaciłem 1,5 roku temu 7500zł + 1000zł za malowanie i wymianę niektórych elementów karoserii - samochód był po wypadku! Więc myślę, że cena dobra!
Mam samochód ponad 1,5 roku poniżej co do tej pory mósiałem naprawiać: -zamek w drzwiach się rozleciał, wystarczyło kupić na szrocie inny i przełożyć wnętrze koszt około 12zł -kostka od sprzęgła sam wymieniłem, kosztowała w salonie VW 25zł -rozrusznik: wymiana bendixu, elektromagnesu, szotek i tulejek - 2 razy miałem awarię tego rozrusznika raz zapłaciłem razem z częsciami 100zł drugim razem 160zł -alternator: przestał ładować zupełnie akumulator, za regenerację zapłaciłem 100zł -rurka od zbiornika od płynu do wspomagania kierwonicy zaczęła gdzieś cieknąć, ale to poprzedni właściciel musiał czymś zawadzić od spodu. Kupiłem jakiś zamiennik za 15zł i na razie jest OK -klocki hamulcowe 60zł ale to część eksploatacyjna Poza tym coś zaczyna szwankować pompka od centralnego zamka, wyje długo po otwarciu drzwi
Z takich poważnych kosztownych usterek to nic nie miałem prze ponda 1,5 roku. jednak z tych wyżej wymienionych drobiazgów 3 z nich całkowicie unieruchomiły samochód! Szczerze myślałem, że będzie lepiej z tą niezawodnością tylko lać ropę i jeździć ale jednak czasami wyskoczy jakiś problem! Musze przy tym zaznaczyć, że mój samochód nie jest w najlepszym stanie ale taki już kupiłem!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,4