Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : popycgacze hydrauliczne
Przeniesienie napędu : sprzęgło
Zawieszenie : poduszki wahaczy
jak na te lata to super auto zwłąszcza z tym silnikiem TD- nie ma elektroniki i to jest plus
silniczek znakomity, ciągnie na każdym biegu ( mój miał skrzynię o krótszych przełożeniach)
biorąc pod uwage fakt że moje auto miało krótszą skrzynie (AUG) to jazda była super zwłaszcza po mieście, podobno oryginalne skrzynie szybko się psują w dieslu ?? ale podobno:)
trochę miękkie zawieszenie, ale na naszych drogach to wręcz wskazane
znakomita widoczność nie miałem nigdy z tym problemów zarówno do tyłu jak i przód auta można łatwo wyczuć
trochę przeszkadzało mi że nie ma regulacji kierownicy w górę i dół oraz przód tył - ale jak na tamte lata to i tak super zaplrojektowane wnętrze
nigdy nie zmarzłem zimą-szybko się nagrzewa -latem trochę gorzej z chłodzeniem jak się nie ma klimy -ale jak jest szyberdach to załatwia sprawę
starej konstrukcji diesel daje o sobie znać zwłaszcza przy większych prędkościach obrotowych
nie spaliło mi więcej niż 6-7 litrów po mieście przy ostrej jeździe (stop & go),
jak na swoje lata -samochód spisuje sie znakomicie, zimą nigdy nie było z nim problemów, Vw silniki diesla są wytrzymałe na nasze paliwo i warunki eksploatacji, zawieszenie też spisuje się nieźle. wymienione części -sworznie zwrotnicy 2szt;poduszki wahaczy przednich, klocki i tarcze hamulcowe
"szklanki"-popychacze zaworów stukały ale to drobiazg uszczelka (oring) pompy wtryskowej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf III Hatchback