Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

leniewiec25@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałbym się, że 75 kucy a dieselu może stawać do zawodów z 90 z benzyny. Się napociły i nie dały rady (mam większy moment obr. ;) )
Układ elektryczny : silniczki wycieraczek, nawiew
autko jako drugie sprawuje się spoko, jako autko rodzine to nie polecam. Jest to dobre autko jeśli chodzi o zmiany stylistyczne, ale jak ktoś przesadzi to efekt jest tragiczny...
Jak na 75 osiołków, to nieźle sobie radzi, czasem mocniejsze autka się musza napocić, aby sobie poradzić, Podczas jazdy nie klekocze za mocno i można się zdziwić, że to diesel
Biegi wchodzą dość precyzyjnie, ale siadają synchronizatory na 2 i 3 biegu
Mam wymienione zawieszenie na spotrowe i 16´ kółka i trzyma się drogi jak głupi, no może nie wesoło jest jak się wpadnie w koleiny, ale ogólnie może być
Cofam na lusterka i jeszcze niczego nie przestawiłem, choć lusterka mogły by być troszkę większe.
Wszystko tam gdzie powinno być, trzeba się tylko przyzwyczaić do włączania tylnej wycieraczki
Latem nie narzekam, bo jak jest gorąco to otwieram dziurę w dachu i chłodzi (tylko przy większych prędkościach szum nie do zniesienia) Jesień/wiosna to bez ciągłej pracy wentylatora szybko parują szyby, zimą się bardzo szybko nagrzewa i można zrobić prawię saunę
głównie jeżdżę sam to nie narzekam, dwie osoby plus bagaż to jeszcze komforcik, ale 4 lub 5 osób to już tylko po mieście i to nie za daleko. Mam wersję 3d i wsiada się extra z przodu, ale do tyłu to ...
mam dobre audio i jakoś daję radę, jak bym miał go dłużej trzymać, to wygłuszenie napewno bym wymienił na coś bardziej tłumiącego
Nie żałuję sobie i nie lubie zostawać w tyle, ale jak na mój styl jazdy to nie jest tak najgorzej w mieście około 7,5 - 8 l/100km, poza miastem to już różnie, jak mi się spieszy to i 8 potrafi wychlać, przy normalnej to około 5 l/100km
Za drogie w zakupie, ale jak się chce sprzedać, to można dostać dobrą cene ;)
Siada sobie co chce, ale to nie jest już nowe autko, padła mi wycieraczka tylnej szyby i nawiew(działa tylko na bezpośrednim biegu) a ostatnio dołaczył silniczek przedniej wycieraczki (ponoć to częsty przypadek w VW) Całe szczęście, że części są ogólni dostępne i w dobrych cenach
na szczęście poza zawieszeniem, które w żadnym aucie nie wytrzyma na polskich drogach to tfu, tfu sie nic nie popsuło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]

5,8