Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Paweł, 15 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik słabiutki, ale tego się spodziewałem. Radził sobie bardzo przyzwoicie, przy prawidłowej eksploatacji nigdy mnie nie zawiódł, a i na rzepaczku pojeździł :)
Ogólnie byłem z niego bardzo zadowolony i sprzedałem z łezką w oku :) To jest tylko golf i tak należy do niego podchodzić. To jest taki przyrząd do sprawnego przemieszczania się. I co najważniejsze - koszt utrzymania na poziomie roweru!
Ferrari to on nie jest, bardziej traktor. Ale ekonomiczny jak diabli i spali chyba każdy rodzaj paliwa :)
15-to letnia skrzynia nie robiła problemów. Czasem wsteczny lekko zazgrzytał, ale to normalka w golfie.
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Jest nieduży, więc zawieszenie ma dość twarde. Ale daje dużą pewność na drodze.
Nigdy nie narzekałem.
Wszystko na swoim miejscu (jedynie włącznik świateł awaryjnych głupio umiejscowiony)
Długo się nagrzewał bo to diesel, ale wiatraczek radził sobie nieźle.
Jak na swoje gabaryty miejsca dużo. Teraz jeżdżę A4 i miejsca ma tyle samo go golf.
Silnik wszystko zagłuszał :) Musiał się rozgrzać, żeby pracować ciszej.
Spalanie w tym aucie to poezja. Przeciętnie miasto i trasa do 100km/h - średnia 5l :) Bez ściemy. W zimę przy jeździe max 3km do pracy i 3km z powrotem, na ciągle zimnym silniku, przy włączonych światłach i ogrzewaniu - max 7l. Nie ma szans żeby spalił więcej jak się auta dogląda.
Plastiki bardzo dobre, przyjemny welur, mocne blachy, bardzo trwała konstrukcja. Kupiłem go za 6000 i za tyle samo sprzedałem po 3 latach :)
Kupiłem go po 3 właścicielach w 2005 i nie mam pojęcia kto i jak nim jeździł wcześniej. Przez 3 lata wymieniłem kilka drobiazgów - tylko to co miało się prawo skończyć po 15 latach + materiały eksploatacyjne. Jak na ten rocznik wszystko w normie.
Żadnych poważnych usterek - NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]

5,1