Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Karlos00, 16 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Troche małe osiągi ale cos za cos
Wiadomo że klekot bociana:D A co do elastyczności to silnik muła 65 KM ale nawet daje rade jak na taki silniczek. Wiadomo szału nie ma i wyprzedzać nie zawsze jest różowo, ale do spokojnej jazdy sie nadaje.
Biegi raczej gładko wchodzą, a i przełożenie takie dosyć miastowe można się do tych 50-60 sprawnie rozpędzić
Golf jak golf mi coś akurat tam postukuje, ale jakoś sie trzyma drogi:)
Hatchback to i widoczność nie najgorsza, dość wysoka pozycja za kierownicą
No to początek lat 90 szału ni ma ale dość praktycznie.
Słaby nawiew na przednią szybę i wieje tylko w środek także miałem problem z parą, ale wywalony filtr to i wentylacja sie poprawiła, tylko że teraz lato i nie wiem czy to rzeczywiście pomogło
No golf 3 jaki duzy jest kazdy widzi
Miałem kilka świerszczy, ale teraz jest nawet ok silnik powyżej 120 zaczyna trochę wyć.Jakieś też świsty gdzieś mam ale narazie nie patrzylem co i jak
Powiem tak czy miasto czy trasa odnosi sie takie wrażenie że różnicy dużej nie ma :) No chyba że długa trasa i spokojna jazda to zapewne dużo mniej. U mnie w mieszanym mniej wiecej 50%/50% wychodzi coś około 5,75. Przez ostatnie ceny paliw to jeździ się kosztowo podobnie z dynamicznym gazowcem, ale osiągi już niestety nie porównywalne :/
W miarę OK:D
No jak to w każdym starym aucie, ale nie jest chyba najgorzej. Coś mi puka w przednich kołach, ale jeszcze nie patrzyłem półosie czy cos takiego.
Na razie zrobiłem 4tys ale nic poważnego sie nie działo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]