Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

KUBA, 16 lat temu
Silnik 2.8 VR6 174KM 128kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 2.8 VR6 174KM 128kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Inne : przed zakupem trzeba dobrze obejrzec auto szególnie silnik skrzynie biegów i zawieszenie , jak to bedzie sprawne reszta jest mniej istotna....
za takie pieniądze.... może być...dobre dla kogos kto ma troszke doświoadczenia.. chce szybkie auto ale tanie ...takie go którego nie bedzie szkoda...
Powiedziałbym, że znakomicie, gdyby nie instalacja gazowa, jak juz zakladac to porządną i dbać, poprzedni właściciel nie dbał a ja miałem tylko kłopoty, głównie z przepływomierzem ale nalezy również zwrócić uwage na rozrusznik,alternator, ale trzeba przyznać że pomimo wieku i wielu niedoskonałości auto dawało dużo frajdy z jazdy szczegółnie jak zostawiało sie za sobą bryki niekiedy 10krotnie droższe.
Ja miałem automat, troche nie pasuje do charakteru auta...ale za to bardzo wygodne w miescie i co ważne jedna z niewielu rzeczy w aucie , z którą nie maiłem absolutnie żadnego problemu, czasami szrpnela ale to przy bardzo dynamicznej jezdzie.
Za twadry, stanowczo nie na polskie drogi, sczególnie wrocław,trzęsie strasznie i czuć jakby miał sie zaraz cały rozpaść, ale jak równa nawierzchnia i dobre szerokie opony to świetnie trzyma sie drogi
jak w golfie
wszystko gdzie trzeba, jak w golfie
Szybko sie nagrzewa, w zimie nie ma problemu, dmuchawa mocno daje
bez zastrzeżeń
głośno powyżej 100 km/h. a przy silniku 2,8 taka predkość osiaga sie dosyć szybko, jak sie juz jedzie ok 140 to gwiżdże i szumi strasznie trzeb a mieć dobre audio, na dodatek jak jeszcze głośny sportowy wydech to dłóższa jazda jest uciążliwa.
heh! no tu sie zaczyna całe aleee..... Jeżli sam zakup samochodu nie jest dużym wydatkiem za 7-8 tyś mozna kupić ju całkiem znośny egzemplarz. ale pali jak smok. ja jezdzilem na gazie... po mieście rekord to prawie 30 litrów. ale to przy bardzo bardzo mocnej jezdzie i w zimie, ale przy normalnej mozna sie w 15 zmiescic, wszystkie teksty z cyklu 10/100 to bajki ,mozna taki wynik osiągnąć jak sie mocno przykręci zawór gazu ale auto wówczas ma takie osiagi jak 1,4 więc nie widze w tym zadnego sensu. na trasie przy spokojnej jezdzie do 130 km/h to 12 litrów więc rozsądnie.Ale to na gazie. Na benzynie dużo kilometrów nie przejechalem ale trzeba liczyć ze 1,5- 2 litry mniej wezmie.
coś sie zawsze pospsuje, auta stare także trzeba sie z tym liczyć, części da sie znaleźć ale z nowymi jest problem do drogie i ciężko dostępne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 VR6 174KM 128kW [l/100km]

15,5