Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Zeke, 18 lat temu
Rok produkcji 1997
Volkswagen Golf III Hatchback 2.0 116KM 85kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Nie jest szczególnie ekonomiczny, ale z pewnością daje dużo radości z jazdy i jest bezpieczny (4xAIRBAG). Jednak ciężko jest znaleźć nie "zajechany" egzemplarz. Ja miałem szczęście, bo kupiłem go od pasjonata, który dbał o niego bardziej niż o własne dziecko i włożył kupę kasy w jego upiększanie.
Nie mam zastrzeżeń, silnik niesamowicie elastyczny, dobrze się zbiera, praktycznie go nie słychać gdy mamy cichutko włączone radio ( no chyba ze wejdziemy na wyższe obroty, wtedy słychać dlaczego to auto nazywa się GTI )
Nie jest to ideał skrzyni do samochodu o zacięciu sportowym, ale jak dla mnie jest wystarczająco dobra.
Twardy jak cholera (mam dodatkowo założone dystanse po 18mm na każdą stronę). Nie ma szans, aby wypadł z zakrętu nawet przy dużej prędkości
Trzeba się przyzwyczaić do tylnich słupków
Jak w każdym VW
Klima daje radę, podobnie jak zwykły wentylator
Jak na takie małe autko jest dobrze. 4 osoby mogą spokojnie wybrać się w trasę ( nie polecam wsadzać 3 osób do tyłu ). Drażni jednak brak zagłówków w tyle
Brak zastrzeżeń
Potwór !! Pali dużo, a części nie są najtańsze. Nie ma jednak tragedii ( jeżeli jeździ się nie przekraczając 3000 obrotów )
Za takie pieniądze trudno kupić jest samochód o tak bogatym wyposażeniu i tak wysokiej jakości wykonania
Jest napakowany elektroniką, więc co jakiś czas musi się coś sypnąć
Jak narazie mnie nie zawiódł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 116KM 85kW [l/100km]

12,0