Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

jkjarek, 13 lat temu
Rok produkcji 1995
Volkswagen Golf III Hatchback 2.0 116KM 85kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność auta. Przyspiesza jeszcze przy 150 km/h (nie porównuję z V6 i V8)
Karoseria : Korozja progów i nadkoli
Silnik : Coroczna regulacja przepustnicy
Inne : Hałas zawieszenia (niski profil opon) i tylnej klapy
GTI na które nas stać
Jak na 15 lat, 8 zaworów, instalację gazową, brak zarzutów
Nie miałem jak dotąd żadnych problemów. W porównaniu do poprzednich samochodów pracuje wzorcowo.
Komfort nie jest sprawą priorytetową w samochodach GTI. W samochodzie z takim stażem trzeba się liczyć z głośnością zawieszenia
Nie mam do czego się przyczepić. Słupek tylny ma szerokość przeciętną. Lusterka nie są rozmiaru kieszonkowego. Elektrycznie sterowane poprawiają komfort sterowania.
Trudno mówić o ergonomii...System I-Drive działa bez zarzutu jedynie tuner DVB-T nie jest sterowany myślami. Wentylowane fotele z funkcją tajskiego masażu....Czego oczekiwać od samochodu 20 wieku :) Tego że wszystko jest dobrze ułożone, spasowane i nie hałasuje
Pomimo braku klimatyzacji mam czym oddychać. Szyby parują ale nie na tyle by stać 15 minut i wycierać jak to się zdarza np w Skoda Felicja. Nagrzewanie wnętrza to również nie jest mistrzostwo świata.
Mam 191 cm wzrostu i nie narzekam. Samochody 20 wieku mają ten plus że ich kolumna środkowa nie jest szeroka jak telewizor w salonie, stąd kolana mają swoje ujście.
Do 200 km/h rozmawiać się da....później raczej skupia się na jeździe....
Części dostępne od ręki. Każdy mały detal wnętrza czy mechanicznej strony samochodu dostępny na drugi dzień w serwisie VW za pieniądze często niższe niż na allegro. Spalanie - zależy od nogi :) Aczkolwiek na krótkich trasach mogło by być niższe
Gti za 5000 zł którym można pojechać na wakacje za \"80 zł\"
Jak na 15 latka ocena 5. Jednakże wiadomo że wymaga więcej pracy niż salonowa nówka. Aczkolwiek są to samochodowy jeszcze stalowe....
Póki co w trasie nie utknąłem (odpukać w laminowane biurko)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 116KM 85kW [l/100km]

11,1