Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

milusiaq, 15 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 2.0 116KM 85kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jak dla mnie idealne
GOLF GTI to było takie marzenie...niektórzy powiedzą - głupota - ale ci co mają sentyment do samochodów, które mają w sobie \"to coś\" wiedzą o czym mówię. GOLF GTI ma \"to coś\". Znalezienie GO nie było łatwe. GTI w dobrym stanie i przystępnej cenie graniczy z cudem. Ja znalazłam i nie zamieniłabym go na żaden inny. Ci co kochają GOLFA rozumieją doskonale. GOLFA III można kochać za wiele rzeczy: za łatwość zrobienia małego tuningu wizualnego, za ładne kształty, za komfort jazdy mimo wieku, za dostępność oryginalych części w przystępnej cenie. Prawda jest taka, że dla jednych jest on wspaniałym samochodem a dla innych kupą złomu.
silnik pracuje równo nigdy nie miałam z nim żadnych problemów odpala na dotyk nawet przy dużym mrozie, nie jest głośny nawet przy większych prędkościach nie można narzekać
skrzynia jak najbardziej ok, biegi wchodzą idealnie
sztywne zawieszenie GTI pasuje mi jak najbardziej, nie jest tak bardzo \"twarde\" jak w niektórych pseudo sportowych samochodach typu megane coupe, Golfik doskonale trzyma się drogi chociaż w zakręty lepiej nie wchodzić z setką na liczniku
widoczność ok bez zastrzeżeń
wszystko tak jak być powinno niemiecka precyzja :)
posiadam model z kilmatyzacją działa bez zarzutu, trzeba ja jednak odgrzybiać i czyścić regularnie, co do ogrzewania nie mam żadnych zastrzeżeń
dla osoby mojego wzrostu miejsca jest wręcz bardzo dużo :) z tyłu siedziałam raz i to tylko na chwilę, więc nie mogę oceniać, auto dla 1-2 osób jest wręcz idealne dla rodziny raczej trochę małe
do 100km/h nie ma się do czego przyczepić ale powyżej setki już trochę głośniej, zwłaszcza szum wiatru może przeszkadzać
spalanie mogłoby być trochę mniejsze no ale to w końcu 2 litry więc nie ma się co dziwić, ale też bardzo dużo zależy od kierowcy jak ktoś lubi \"depnąć\" musi sie liczyć ze spalanie wzrośnie nawet o kilka litrów
taka jest prawda, że trzeba szukać długo i dokładnie, żeby nie dać sie nabrać na \"rocznik 91 bezwypadkowy, igła, przebieg 120tyś, stan idealny\". Kupując samochód kilkunastoletni trzeba sie liczyć z tym, że nie będzie idealny, ale GOLF GTI naprawdę wart jest swojej ceny
na razie nic się nie dzieje i mam nadzieję ze tak zostanie :)
jedyna poważna awaria jaka sie zadarzyła to sprzęgło poza tym ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 116KM 85kW [l/100km]

9,3