Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Tomo, 16 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 2.0 116KM 85kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów
Karoseria : rdzewieje tylna klapa taka przypadłość III
Układ elektryczny : Też trzeba uważać
Silnik posiada przyzwoitą kulturę pracy, wydaje się być wytrzymały zobaczymy jak długo. Fajną rzeczą jest napewno tzw. ciąg, który pozwala jechać po stromych górkach na 4 biegu. Moc silnika w mieście wystarczająca można pocieszyć się z jazdy. Natomiast poza miastem a już w szczególności na autostradach zdecydowany brak mocy wymięka przy nowoczesnych dieslach. Silnik przystosować można bardziej do samochodu rodzinnego niż do gti ale to już wymysł Niemca.
Nie mam zarzutu rzeczywiście można zmieniać biegi małym palcem.
Tylko 4 w końcu to golf. Z podwozia często dochodzą głośne stuki szczególnie przy jeździe po nierównościach. Trzyma się drogi dobrze chociaż zmieniłem niedawno na wyższe zawieszenie czyli standart przedtem miałem obniżone i nie dało się tym jeździć.
Daje 4+ jest ok dobra widoczność przy cofaniu przydatne szczególnie w mieście gdy trzeba szybko zaparkować.
Jest ok wewnątrz nie ma polotu ale wszystko co trzeba jest pod ręką.
W zimie dobrze działa ogrzewanie. Zdecydowanie gorzej jest w lecie wtedy włączenie nawiewów można sobie podarować lepiej jeżdzić z otwartymi szybami.
Szczerze spodziewałem się mniej miejsca szczególnie z tyłu. Miłe zaskoczenie tam da się jeździć ale tylko w dwie osoby ponieważ w trójkę jest już za ciasno.
Tu 4- ponieważ strasznie słych szum wiatru powyżej 120km\h. Do 100km\h jest ok
Pali jak smok a mocy nie ma przy tym spalaniu. Tu spodziewałem się czegoś więcej. Zdecydowanie niejest to samochód ekonomiczny ale na szczęscie mam LPG bo inaczej bym zbankrutował. Ale na trasie potrafi spalić do 6,5 l\100km za to w mieście zejście poniżej 10l\100km jest nie możliwe. Przy normalnej jeździe w mieście spali 12l\100km. benzyny gazu ok 14l\100km
Uważam że to auto zdecydowanie nie jest warte pieniędzy, które trzeba zapłacić by kupić ten model
Psuje się : elektryczne szyby, szczotki, regulator obrotów, klocki (ale to standart),
Sprzęgło, rozrząd,

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 116KM 85kW [l/100km]