Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

XMisz, 17 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Tarcze na 4 kołach dobrze się spisują mimo że tylnie mam w nienajlepszym stanie to auto staje dęba. Słyszałem że ponoć golfy mają słabe hamulce, może... ale na pewno nie 1.8 GT
Układ elektryczny : to nasłabszy punt golfa III
Bez rewelacji ale mało się ryzykuje bo części sa dostępne i tanie (poza bardzo drogimi częściami do silników TDI - dlatego nie kupiłem diesla). Gdybym kupował teraz, kupiłbym Golfa III ale młodszego.
Silnik trochę mułowaty, biorąc pod uwagę pojmność, moc i spalanie to nawet mocno mułowaty. Jest jednak niewatpliwie wyjatkowo trwaly - 230000 i chodzi jak zegarek, to pewnie właśnie dzięki temu że nie jest wyżyłowany.
Dłuuuugie przelożenia, ale pewnie samochody z tych lat poprostu tak maja. Precyzyjna.
Bardzo dobrze trzyma sie drogi przez co samochod wiele wybacza przy zbyt szybkim wchodzeniu w zakret. Mam obniżone i usztywnione zawiedzenie - więc nie wiem jak mają te... zwykłe :) Kierownicy jednak w moim ezgemplarzu nie czuję za dobrze, jest jakby pływająca i mocno czuć na niej wyboje. Wspomaganie jest miliard lat za współczesnymi.
Idealna, widac z kazdej strony
Deska rozdzielcza dobrze poukładana, jak na te lata to wzorowo. Regulator głośności w radio jest tuż przy kierownicy. Dobrze widoczne zegary. Brakuje bardzo światła w bagażniku oraz mozliwości jenorazowego włącznia wycieraczki tylnej szyby - jest tylko czasówka.
Daje rade. Kupiłem z zepsutym termostatem więc na początku zimą było ciężko
Kierowcy i pasażerowi miejsca stanowczo nie brakuje. O tych z tyłu nie dbam bo nikogo tam jeszcze nie wiozłem :)
Plastikowe listwy na slupkach jakby specjalnie sa zbudowane w tak złośliwy sposob, zeby w srodku bylo slychac swiszczenie wiatru już przy 100km/h - chyba nie dało się gorzej tego zrobić. Wyciszenie potężnego (gabarytowo i dzwiękowo :P ) silnika też pozostawia bardzo wiele do życzenia. Przed totalnie zla opinia auto ratuje dosc dobre wyciszenie zawieszenia co na naszych wspaniałych drogach nie jest bez znaczenia.
Niskie koszty zakupu i części. Ubezpieczenie ze wzgledu na pojemnosc i wiek jest drogie. Bez korkow w mieście przy dynamicznej jezdzie 12. Jak sa korki i na krotkich dystansach (<6km) cieżko zejść poniżej 14. W trasie jest znośnie - 8.5l jak się za bardzo nie szaleje ale też nie daje się wyprzedzać Cienkiemu.
Za tą cenę, dałem 6000, nie można wymagać cudów... ale podobno się zdarzają dlatego nie 5.
Miałem problemy z wycieraczkami w czasie mrozów ale ogólnie, drobiazgi u mnie się nie psują. Jak już coś padnie to z grubej rury.
W ciągu pół roku obniżyły mi się drzwi tak że rysują lakier na błotniku oraz progu. Rozpadła mi się też w drobny mak stacyjka, przy okazji stacyjki też poszło trochę elektryki w konsoli kierownicy. Nie umiem odpalac na krótko więc można powiedzieć że sie wtedy rozkraczyłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

10,7