Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Łukasz J., 18 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Nic dodać nic ująć poprostu VW. Dobre wykonanie, świetny silnik oraz ergonomia. Dla mnie 4+ za drobnostki!!!
W moim przekonaniu najlepszy silnik dla Golfa III oferujący dobrą dynamikę i nie wygórowane spalanie.
Nie mam zastrzeżeń, wszystko pracuje wspaniale. Duża wytrzymałość podzespołów jak na polskie drogi.
Słaba widoczność do tyłu przy cofaniu trzeba uważać zwłaszcza na ciasnych parkingach. Na boki i do przodu jest ok.
Wszystko na swoim miejscu
Samochód w lecie bardzo mocno się nagrzewa. Przy dłuższej jeździe staje się to męczące nawet szyberdach nie pomaga. Może klima??? W okresie jesienno-zimowym problemem są zaparowane szyby, z przodem wentylacja radzi sobie w kilka minut natomiast z tyłem jest problem jeśli samochodem podróżuje 3, 4 osoby. Ogrzewanie działa bez zastrzeżeń.
Z przodu dużo miejsca nawet dla rosłych osób. Przydatna jest regulacja wysokości fotela kierowcy i kolumny kierownicy. Komfortowe fotele kubełkowe VW z przodu. Tylna kanapa wygodna, brak zagłówków we wczesnych wersjach. Trochę mało miejsca na nogi z tyłu ale nie jest tak źle. Plus za regulację wysokości pasów bezpieczństwa z przodu i z tyłu.
Raczej nie za cicho w środku, chyba że ktoś sam poprawi wyciszenie drzwi i komory silnika. Niektórzy lubią jak im motor gra ;-)
Zużycie paliwa na LPG moim zdaniem nie jest zbyt duże(rozsądne). Wiele zależy od ustawień sterownika LPG i stylu jazdy. U mnie średnie spalanie wynosi 9,3. Przed zamontowaniem przekaźnika reserującego sterownik wtrysku było ok. 1,5l więcej.
Problemy ale do zniesienia związane z użytkowaniem instalacji gazowej. Hamulec ręczny.
Użytkuję samochód nie cały rok. Przejechałem ponad 30 000km od przebiegu ok. 170 000km. W tym czasie musiałem wymienić aparat zapłonowy(185 000km). Pozatym poważnych awarii nie było

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,3