Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

mumin, 19 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Dosc tani w utrzymaniu Nie wymaga duzych wkladow finansowych Jesli zamierzasz go troche stiuningowac to nadaje sie do tego idealnie Niestety troche to kosztuje Sam wlasnie zaczynam go troche picowac Ogolnie czesci dosc tanie i latwodostepne na 6+ zasluguje silnik gorzej blachy reszta bez zarzutu Golf to samochod ponadczasowy Bedzie sie zawsze podobal Ladny i oplywowy ksztalt czynia go samochodem dla poczatkujacych kierowcow A i zapomnialbym o najwazniejszym Prowadzenie golfa jest dziecinnie proste pieknie chodzi sprzeglo samochod doslownie playnie po drodze gaz rowniez chodzi znakomicie Naprawde polecam wszystkim ten samochod
Silniczek rewelacja Piękne przyspieszenie Doskonały moment obrotowy Mocne i trwałem a zarazem proste w użytkowaniu to właśnie są niemieckie silniki
Cicha i mocna Spisuje sie doskonale piekna praca na pierwszym biegu Na piatym mozna smialo jechac i nie trzeba redukowac przy predkosci 50km/h Polecam jednak skrócić troszke drążek biegi będa wskakiwac szybciej
Fabryczne zawieszenie zmieniłem na pólsportowe Czuc kazda dziure ale autko klei sie wtedy do drogi i to dosłownie
Duze lusterka i duze szyby sprawiaja ze widocznosc jest na wysokim poziomie
Wszystko dobrze dopasowane Nic nie trzeszczy no moze z malymi wyjatkami Wszystkie przyciski po reka zadnych zbednych przelacznikow i pokretel Typowy niemiecki styl Prosty a jednoczenie przyjemny dla oka i w uzytkowaniu
Tutaj troszke gorzej sprawa wyglada jesli mamy temperature powietrza 30 stopni Plastiki si dosc mocna nagrzewaja i czasem w samochodzie nie da sie wysiedziec Cala sprawe ratuje szyberdach Jesli go dobrze ustawiamy i lekko wlaczymy nawiew i otworzymy szybke kabina dosc szybko sie przewietrza i po dosc krotkim czasie temperatura wraca do normy W zimie natomiast jest idealnie w ciagu kilku sekund gorace powietrze wypelnia cala kabine Doskonale dzialanie w zimie jak do tego dochodza jeszcze podgrzewane fotole to juz totalna rewelka Mozna jezdzic w najwieksze mrozy
Choc mam prawie 2 m wzrostu mieszcze sie bez problemu w aucie przy maksymalnym wychyleniu fotela kierowcy Przy wersji 3 drzwiowej jest maly klopot przy wysiadaniu z tylu ale to uroki 3 drzwi niestety Pasazerowie maja sporo miejsca w srodku Dosc wygodnie moga sie rozlozyc na tylnej kanapie Mam tylko male zastrzezenia co do foteli troche kiepskie trzymanie boczna na ostrych zakretach troche rzuca po kabinie:)
Tutaj juz kiepsko przy 100km/h silnik daje o sobie znac i slychac go w kabinie dlatego radze wyciszyc troche drzwi i wnetrze samochodu
oj mam ciezka noge wiec w miescie bieze mi 10L w trasie 9L ogolnie spalanie na poziomie 10 litrow ale mowie mam ciezka noge i lubie szybka i zrywna jazde Pozatym jest to silnik 1,8 wiec lubi troche wyzlopac
Golfa rocznik 93 mozna kupic u nas dosc tanio jednak dalej oplaca sie sciagnac go z zagranicy Bardzo dobra jakosc za niewielkie pieniadze Na czesciach sie nie zbankrutuje:)) POLECAM
Ogólnie samochod jest bardzo wytrzymały Niestety blachy nie naleza do mocnych sron vw zwlaszcza rocznikow 90-93 Jesli sie dba o autko ono odplaci bezawaryjnoscia Naprawde mocny silnik drobiazgi jak w kazdym aucie wachacze i amortyzatory dosc czesto daja o sobie znac (ze wzgledu na stan drog) no i te blachy nadkola i tylna klapa to miejsca najbardziej narazone na korozje
Jak narazie nie mialem zadnej powaznej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,8