Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Łukasz, 13 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : wersja GT albo GTI bardzo dobre hamulce i silniki,nadkola,progi oblane plastikiem ogólnie jak dotąd nie ma lepiej zakonserwowanego golfa od 2 i 3 w wersjach GT oraz GTI jahre,specjal,bon jovi itd
Silnik : klekoczące zawory
silniki pracują bardzo dobrze jedynym mankamentem vw są klekoczące zawory,miałem już nie 1 vw i jest to dosyć czestą wadą,ale to są normalne rzeczy jak się dba o samochód to nie ma tych problemów
skrzynie biegów w golfach 3 są takie same jak w dwójkach nie są doskonałe ani lipne są raczej średnie,lubią nie wchodzić drugie biegi
nie mam zastrzeżeń do układu jezdnego jest jak powinno być bez problemów
widoczność jest doskonała jest to krótki samochód nigdy nie miałem problemów z widocznością 5/5 inaczej nie mogę oceniać
średnia ergonomia
bardzo dobra wentylacja i ogrzewanie po chwili się nagrzewa nie mam zastrzeżeń,bardzo szybko się robi ciepło w zimę:)
przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest sporo,ale gorzej mają ci z tyłu bo tam nie jest zbytnio dużo miejsca ale czego tu się spodziewać golf nie jest dużym samochodem
wyciszenie golfa 3 jest dobre ale nie ma rewelacji
zużycie paliwa na trasie 90km/h 7,3 silnik 1.8 GT w mieście jest różnie zależy od nogi wacha się od 11 do 13 litrów,naprawy są rzadko

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,2