Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

radmen2, 14 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : vw robi dobre silniki i tu nie mam sie do czego przyczepic.
Karoseria : rdza rdza rdza
Układ elektryczny
Przeniesienie napędu
caloksztalt wypada dobrze jesli traktujemy golfa jako toczydelko do dojechania do pracy czy na zakupy, nie mozna od niego za duzo wymagac to tylko golf :) nigdy nie bylem jego fanem jednak nie jest taki zly jak myslalem :)
silnik 90 KM według mnie daje rade, poza tym nie wymaga dużego wkładu finansowego, z taka budą jak golf radzi sobie w miare dobrze poza miastem.
kłapoucha skrzynia biegów, strasznie rozbesztana, problemy z wrzucaniem dwojki zarówno przy redukcji jak i zmanie w gore, zwlaszcza zaraz po ruszeniu.
uklad jezdny sredni, moze to wina nowych tanich amortyzatorow, nie wiem ale balbym sie wejsc szybko w ciasny zakret, w poprzednim samochodzie nie mialem takich obaw.
dobra widocznosc, nie ma na co narzekac.
jak to golf III ;) tu i owdzie i w jeszcze paru miejscach sa niedociagniecia ;) moja deska byla rozbierana i jest zle zlozona wiec to wszystko skrzypi i trzeszczy :)
na to moge ponarzekac, wiecznie cos nie dziala, albo nawiew na szybe albo na kabine, a to dziala ale tak ze mnie szlag trafia jak para nie chce zejsc po kilku kilometrach jazdy!!
samochod maly, i malo tez miejsca zwlaszcza z tylu za roslym osobnikiem na przednim siedzeniu, jednak da sie to przezyc, to nie jest limuzyna zeby wymagac duzo miejsca i komfortu.
dobrze wyciszony moim zdaniem, jednak dziurawa rura wydechowa przed przednim tlumikiem daje o sobie znac ;)
sprawa jest skomplikowana :) w roku 2009 nie moglem narzekac na spalanie, bylo ok jak na moja jazde, jednak w zime cos mu odbilo i zaczal palic jak smok, niestety nie przeszlo na wiosne i nadal pali wiecej niz powinien. jestem wsciekly z tego powodu. natomiast koszty napraw jest to powod dla ktorego kupilem golfa. Taniocha, poprostu nic dodac nic ujac.
tani samochod, sredniej jakosci, tani w utrzymaniu. polecam tym ktorzy nie maja pieniedzy na cos drozszego i nie chca palcic duzo za ewentualne naprawy.
drobiazgi to jest to co denerwuje najbardziej a w golfie zawsze jest pelno popsutych drobnych rzeczy, a to spryskiwacz nie dziala, a to dzwigienka od wycieraczek, pokretla od nawiewow, centralny nie zamyka drzwi i wiele wiele innych rzeczy ktorych nie chce mi sie wymieniac. no i ta rdza...
jesli chodzi o powazne usterki, nic mi sie nie przydarzylo jeszcze z powaznych usterek. jak juz jedzie to na pewno dojedzie :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,1