Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

water, 15 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : aparat zapłony, jeśli ma luz to koszt za nowy około 500zł,a nie bardzo jest sens kupować używany bo i tak sie rozpadnie dość szybko(3 razy wymieniałem)
Inne : pękająca prowadnica szyberdachu
Karoseria : rdza,(błotniki, próg za słupkiem 2 rzędu, zaczep zamka pokrywy silnika)
ogólnie ten samochód jest nie jest złym samochodem, lecz jeśli ktoś postanowi go zakupić to proponuje wziąć ze sobą kogoś kto zna sie na samochodach dość dobrze bo łatwo sie naciąć na \"bubla\"
Silnik nie jest taki najgorszy, dość zrywny, i elastyczny. Chodź jeśli trafi się mocno wyeksploatowany egzemplarz (jak mój) to zdarza się wiele wycieków dosłownie wszystkich płynów.
Skrzynia jest dość precyzyjna, chodź jak w każdej 3-ce, szybko pada synchronizator i lubi zgrzytnąć przy zmianie z 1 na 2 bieg. Ale można sie do tego przyzwyczaić i nie stwarza to żadnych problemów.
Układ jezdny jest dość precyzyjny, prowadzi się całkiem przyjemnie, żadnych większych zastrzeżeń.
Widoczność jest naprawdę przeciętna, głównie z powodu dość szerokich i i źle umiejscowionych słupków przednich które ograniczają widoczność w zakrętach.
Jak na hatchbacka jest naprawdę w porządku, 4 osoby mogą podróżować w naprawdę dobrych warunkach nawet w długich trasach, 5 wiadomo jak to w prawie każdym samochodzie bedzię miała trochę mniej wygodnie ale przy trasach tak do 300km da się znieść.
Wyciszenie jest całkiem znośne pod warunkiem że układ wydechowy, jak i silnik są w dobrej kondycji w przeciwnym razie istnieje możliwość ogłuchnięcia :)
Ekonomika hmm... jest dość średnia ale przy delikatnej jeździe w benzynie można zejść do 9l/100km w gazie jest troche gorzej bo około 11l/100km, a jak ktoś ma cieższą nogę jak ja to gazu 14l/100km spala bez większych problemów...
nawet dobrze nie jest do drogi samochód(czasem niestety trzeba w niego troche dużo włożyć ale jest to wkład jednorazowy), na samochód za 6-7 tys nie jest taki najgorszy
trzyma się drobne usterki się nie zdarzają raczej...
tak jak mówiłem zależy od egzemplarza, jeśli trafi sie taki jak mój, to jest tragedia, bo wymieniłem już prawie wszystko(m.in. aparat zaplonowy, chlodnica, bebny, linki hamulca recznego, sprzegło, itd)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

11,7