Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

krystian, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza
ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z tego autka, mam je już 3 lata, przebieg 407000 km, ale szczerze, to jak na taki przbieg to i tak jeszcze dobrze śmiga, plusem jest to że w trasie mało pali 6,5/100 km benzyny, to na baku wychodzi gdzies tak z 830 km max, . Do swego sprzęta wstawiłem koła 195/55/15, i amory gazowe, odrazu widać rużnice po tym jak zachowuje się na zakręach, jest duużo sztywniejsze, przy większych prędkościach jest w miare cicho, odnośnie usterek to poważnych nie miałem , wymieniłem tylko uszczelniacze na zaworach i uszczelke pod głowicą oraz rozrząd, oleju nie dolewam, jeźdze od wymiany do wymiany, czyli co 15000 km, generalnie rzecz biorąc autko jest zwinne, mogło by miec bagażnik większy no ale cuż hatchback tak ma i nic się na to nie poradzi. Co do blacharki , to z tym jest troche gorzej w 3, rudy do nich się dobiera , w środku możliie przytulnie, natomiast z tyłu jak się chce wsadzić 3 dryblasów to może być problem, 2 jeszcze wejdzie ale nie 3, w tym aucie dużym + sa naprawde tanie części, np. łożysko na tył z tych lepszych to tylko 30 zł, to śmiech normalnie. Polecam to autko.
sprawuje sie dobrze, wymieniłem tylko uszczelniacze na zaworach, i dalej śmigam, oleju nie bierze, pracuje cichutko przy szybszej prędkości nie hałasuje, na wolnych obrotach pracuje równo, dobrze przyśpiesza
do skrzyni niemam zarzutów, biegi wchodzą luźno i nic nie skrzypi
wstawiłem opony 195/55/15 , i amory gazowe, różnica jest duuuuża, autko naprawde dobrze wchodzi w zakręty, dzięki tym małym modyfikacjom naprawde dobrze zachowuje sie na zakrętach
duużym plusem jest to że można po stronie kierowcy jest obniżane sidzenie do dołu
przy temp. 50 na silniku grzeju całkiem dobrze, a przy 90 to jak w saunie !!!
jak na takie małe autko jest sporawa, przynajmniej z przodu , z tyłu mogło by byc więcej tego miejsca
jak na auto z 1991 roku to może być
minusem jest duże spalanie w mieście, ale zato w trasie malutko pali, na benzynie 6,5/100 km, na gazie 8,5/100 w trasie, na pełnym baku benzyny można zrobić 830 km
niemaiałem poważnuch usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]