Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

RedSoon@op.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie bierze oleju, nie cieknie, chodzi zawsze równo i odpadla od strzału nawet przy dużych mrozach jest OK!
Karoseria : Niewielkie ogniska rdzy na tylnej klapie - normalne
Zawieszenie : Jak słabej jakości to nie wytrzymują zbyt wiele.
Inne : CIĘŻKO TERAZ O DOBREGO GOLFA...
Gdyby to był TDi to bym dał 5tke.
Silnik dość elastyczny, ale w pewnych zakresach odczuwa się brak mocy.
Żadnych problemów, pewna i szybka zmiana przełożenia, nic nie haczy, nie wybija.
Na zakrętach w miare pewnie.
Duży plus, moim zdaniem bardzo dobra widocznośc.
W 16letnim aucie aż trudno uwierzyć,że wszystko jest jak nowe - materiały uzyte do budowy wnętrza golfa zasługują na pochwałę, przełączniki znajdują się w domrych miejscach, są widoczne i szybkim ruchem ręki można bez problemu operować.
Nagrzewanie ok, po kilku minutach jest już ciepło, jak włączymy na maxa to po kilkunastu kilometrach mamy saunę. W lato niestety gorzej z nawiewem, wersja bez klimy niestety - ale dużo radości z szyberdachu latem :)
Z pozycji kierowcy jest bardzo dobrze, pasażerowie z tyłu też jeszcze nie narzekali :)
Nie jest za głośno,ale nie jest też za cicho. Do 2,5tyś obrotów na trasie bardzo cicho jednak z nabieraniem większej prędkości słychać nasilający się hałas. Powyżej 140-150 km/h jedzie się już nie przyjemnie.
Ceny części - śmieszne, wymiana rozrządu-komplet (robocizna i części) w granicach 120 - 150 zł. Filtry też nie drogie, przez dwa lata nie miałem usterek...nigdy nie stanełem na drodze, nigdy nie zgasł, nie wiem co to naprawy. Regularnie tylko sprawdzam żzużycia eksploatacyjne. Spalanie paliwa...średnio od 7,4 do 8 litrów. Potrafi pożreć w mieście nawet 14 litrów - jak się szlaje na maxa, Pzy spokojnej jeździe jest bardzooo wdzięczny - trasa 6,5l (2osoby +bagaż).
Co innego mamy za 6000 - 7000 zł z silnikiem NIE DO ZAKATOWANIA i karoserii,która nie gnija? Do tego tanie części...
Urywa się klamka od schowka,tandetnie zrobiona - koszt naprawy to 9,50 zł i 5 minut czasu.
Tak jak wspominałem, nie wiem co to awaria w tym aucie. Zrobiłem już ponad 30 tyś km i nic...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

7,7