Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

bartek, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik z ponad 200000 przebiegiem pracuje bardzo ładnie, zero wycieków, przepalania oleju mimo jeżdzi na zwykłej instalacji LPG już sporo czasu.
Karoseria : drobne ogniska korozji
Autko w tej wersji (3d,1.8)to dla młodych ludzi, którzy chcą autka z historią, niezawodnego, ładnego jak na swój wiek i chcą sami pobawić się w motoryzację. Nie ma części, której samemu nie można byłoby wymienić samemu lub z niewielką pomocą. Prosta konstrukcja.
Autko ma już swój wiek i na pewno nie ma już fabrycznych 90 KM, tym bardziej że jeżdze na LPG, ale i tak ładnie pracuje. Na benzynce rakieta. Żadnego stukani, wycieków itp. Do bagnetu zaglądam tylko przy wymianie oleju, bo nie ma takiej potrzeby. Jeżeli dba się o niego i na czas wymienia się części eksploatacyjne to odwdzięczy się długą żywotnością i niejeden właściciel się pocieszy.
Biegi wchodzą płynnie i bez zgrzytu, nawet przy wysokich obrotach. Czasem wsteczny ciężko wejdzie. Żadnych awarii, praktycznie bezobsługowo.
Autko znakomicie się trzyma zakrętów. Niewielkie awarie, jak na przykład tuleje tylne na przednich wahaczach. Może troszkę za twardy, ale to kwestia gustu, przesiadłem się z fiata więc może mi się wydawać.
Trochę przeszkadzają słupki, szczególnie do tyłu.
Dobrze wyprofilowane siedzenia, wszystko pod ręką. Fatalny dostęp do pasów bezpieczeństwa z przodu. Jeżdżę trzydrzwiowym i trzeba się gimnastykować trochę. Dużo schowków.
Nadmuch ok, w zimę trochę musi się rozgrzać i nawet na rozgrzanym nie daje tak jak powinien.
Kierowca ma sporo miejsca. Pasażerowie też nie narzekają. Uważają nawet że z tyłu wygodniej niż z przodu.
Nie należy do najcichszych, ale nie jest tragicznie, da się jechać bez nerwów. Jest to wina wydechu i powietrza opływającego samochód.
Nie jest najgorzej ale mogłoby być lepiej.
Myślałem że cena jest trochę przesadzona, bo to VW, ale jeśli chodzi o VW z początku lat 90-tych to wcale tak nie jest. Później w VW było juz tylko gorzej. Ceny części do mojego golfa są śmieszne. Wszyscy uważają że Golf w utrzymaniu jest drogi a to nie prawda.
Drobiazgi się zdarzają, ale były tak drobne, że już nawet nie pamiętam.
Chyba się nie zdarzyło. Zawsze dowiózł mnie na miejsce, a robie około 4 do 5 tysięcy miesięcznie. Jeżeli na czas wymieni się części eksploatacyjne i w porę zareaguje się na dziwne zachowania to nie powinno się nic zdarzyć. Ja jeszcze nie widziałem golfa rozkraczonego gdzieś na poboczu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

10,1