Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

rafał wawa , 16 lat temu
Rok produkcji 1995
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : cena uszczelki pod głowicę (za to robota była już droższa)
Silnik : uszczelka pod głowicą
Układ hamulcowy : ręczny i zacilki hamulcowe -tłoczek zapieczony
lepszy od rodzimej produkcji (to właśnie posiadacze polonezów i maluchów stworzyli opinie o wspaniałym golfie, bo swoje poprzednie wechikuły musieli co tydzień naprawiać a golfika troszkę żadziej) chyba spowrotem przesiądę się na japończyka, tylko nie mam czasu by tego golfinę sprzedać. Hondą czy Toyotą zawsze wruciłem do domu a tego paździerza już 3 razy w ciągu 8 miesięcy jazdy holowałem do warsztatu. Może ktoś chce zamienić tego wspaniałego golfa na jakąś toyotę albo hondę to chętnie podaję e-mail rafał79_wawa@poczta.fm
jak na 1.8 to padaka nie mam gazu i pali mi ok 10litrów na setkę a zbiera się jak polonez popszednio miałem civica a przednim corollę i mimo pojemności 1.4 zbierały sie lepiej. a co do spalania to już nawet nie chce mi sie gadać
wmiare chodzi poprawnie acz kolwiek rewelacji niema. co prawda mam egzemplarz dość zadbany (co prawda pewnie niema 160tyś jak ma na liczniku ale ma pewnie ze 350tyś jak normalne autko w tym wieku) więć nie ma co narzekać
może dlatego że lubię twarde autka to pasuje mi te zawieszenie choć mogło by być cichsze i lepiej zbierać dołki. pod tyn względem Civic był dużo lepszy
wszystko super oprucz słupka tylnego ale to kwestia przyzwyczajenia
jak najbardziej poprawnie jak to u niemców
bardzo dobrze nie ma co narzekać
rewelacji nie ma ale jak na tą klase przystało to dobrze.
no tu juz jest bardzo żle
tragicznie zero mocy jak z 1.8 i pali jak smok fakt że części tanie ale trzeba często je wymieniać. zero solidności co tak wiele o nim słyszałem( to pewnie opinie wcześniejszych właścicieli maluchów i polonezów) może diesel 1,9 jest lepszy bo benzyne odradzam. to już lepiej kupić poloneza 4 razy tańszego.
jestm głupi że na tego paźdzerza wydałem tyle pieniędzy. duże ceny za jakie otrzymujemy autko nie najleprzej jakości i technologii.
nie ma rewelacji może lepsze od naszej rodzinnej produkcji ale do japończyków z tych lat co trójka to im bardzo daleko.
uszczelka pod głowicą mi poszła i pękł kolektor wydechowy. jak poinformował mnie mechanik to standard.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,8