Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

sterowniczy, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 90KM 66kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : szybko się wytłucze
Silnik : boję się, że coś się może przytrafić, ale niewiele się zmieniło od 70kkm
Inne : trzeszczenie tapicerki - poprostu wkurza
Odpala bez zarzutu, trochę nierówna praca biegu jałowego, dynamika OK (na gazie zależy do ustawień) poza tym nieco "rzęzi" - zawory itd.
Dość ciężko się zmienia biegi, ale łatwo i pewnie.. II bieg to chyba pięta tej skrzyni, spotkałem się w paru egzemplarzach z uszkodzonym synchronizatorem - zgrzyta przy szybkiej zmianie, ale można się przyzwyczaić i wrzucać II-kę wolniej i jest OK.
Po zciągnieciu z Niemiec (190kkm) wszystkie gumy poszły do wymiany i teraz (po 70kkm) czuję, że znów mnie to czeka. Na dziurach hałasuje dość bardzo.
Jest to mały samochód, toteż nie można się czepiać.
Wszystko jak należy - zero problemów.
Nadmuch na przednią szybę trochę lichy. Nawet po wymianie filtra mam zimą problemy z jej osuszeniem.
Z przodu jak najbardziej OK. Z tyłu nieco gorzej - ale to mały samochód.
Po takim przebiegu i w takim wieku należałoby pewnie wymienić poduchy na silniku, bo daje znać o sobie dość dobrze. Na dziurach hałasuje. Za to na V-tce przy 130km/h na równej drodze jest bardzo miło.
Części są tanie, przeglądy itd. jak każdy inny. Zużycie paliwa, to niestety problem. Kiedy go sprowadzałem jadąc na benzynie wyszło ok 6l. W mieście zimą (krótkie odcinki) 13l jak nic. Na gazie po 2 litry więcej.
Jest to dobry samochód, ale myślę, że nieco przereklamowany. Za drogi. Teraz myślę o japończyku. też drogie, ale chyba lepsze.
Zero jakichkolwiek problemów (może brak zatrzymywania tylnej wycieraczki w pozycji)
Występują usterki wynikające ze zużycia: tj. gumy w zawieszeniu, pompa wspomagania, pompa paliwa (chyba ją zasuszyłem), amorki, wydech.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,3