Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Piotrek, 15 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Jednostka nie do zniszczenia
Dobre, wytrzymałe auto za stosunkowo niskie pieniądze. Tanie części zamienne, duża dostępność zamienników. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego auta.
Duża pojemność, może moc nie za wysoka ale bardzo dobrze przyśpiesza. Pomimo tego że to 1.8 benzyna, to spalanie znośne, i kultura pracy też. Dodam że silnik nie do zniszczenia. To było moje pierwsze auto, i wyciskałem z niego co się da, i nigdy mi się nie zepsuł:)
Jak to koncert VW, krótki skok lewarka, każdy bieg precyzyjnie, pomimo tego że autko miało już trochę latek;)
Wersja 3drzwiowa, zawieszenie fabryczne, alufelgi 14\", opony 195/55/R14, i muszę stwierdzić że miałem po tym golfie już 4 samochody i żadnego tak dobrze się nie prowadziło jak właśnie golfa III.
Do przodu OK, lusterka dosyć duże, choć mają martwy punkt, do tyły też nie najgorzej.
W końcu to samochód z 92r, więc szału nie ma, ale wszystko na swoim miejscu.
W zimie OK, szybko się nagrzewał, lato ciężko, miałem wersje bez klimy, wiec często szyby były otwarte.
Z przodu miejsca bardzo dużo (mam 185cm wzrostu i 80kg wagi) i nie było żadnego problemy żeby za mną podobna osoba się zmieściła. 5 osób, bagaże i spokojnie można jechać na wakacje.
zużycie zależne od stylu jazdy (6l-15l), części i naprawy to groszowe sprawy (np amortyzator - zamiennik 30zł)
Opłaca się kupić takie auto. Ja w 2005r dałem za mojego golfika 7000zł i nie żałuje ani złotówki
Podczas dwuletniego użytkowania, praktycznie żadnej awarii, a auto naprawdę miało ciężki żywot ze mną:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

9,1