Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

golfIIIkrzys, 14 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : nieźle trzyma się drogi na prostej jak i na zakrętach oraz jest trwałe
Układ hamulcowy
ogólnie jestem zadowolony z samochodu i polecam
silnik pracuje równo, nie ma z nim problemów jednak brak mocy jest odczuwalny i wyprzedzanie powyżej 110 jest trudne
biegi wbija się bez problemu, jednak miałem kilka razy taką usterkę iż się zawiesiło sprzęgło i nie dało się wbić biegu co doprowadziło do konieczności postoju i wyłączenia silnika
nieźle się trzyma drogi i ma dość twarde zawieszenia
ogólnie widoczność jest ok
wszystko pod ręką, nie ma jakiś wkurzających małych przycisków
wnętrze dość szybko się nagrzewa
wystarczająco miejsca dla 4 dorosłych, przy piątym pasażerze z tyłu jest ciasno i tylko na krótkie trasy polecam taką jazdę
niestety na początku był cichutki (po przesiadce z maluszka :) jednak teraz już jest za głośny
ogólnie ze zużyciem nie jest źle jednak jak na osiągi troszkę przy dużo, jednak podnoszę ocenę przez ceny części jak i przeglądów które można wykonać u każdego mechanika za niewygórowaną cenę
trzeba przyznać, że trochę podczas zakupu przepłaciłem jednak to teraz można docenić gdyż samochód sprawuje się do tej pory dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Jeśli dbamy o nasz wóz czyli wymiany płynów i filtrów co 10tys km, i jeśli coś zaczyna się psuć to naprawiamy wówczas odwdzięczy się nam niezawodnością
drobiazgi zdarzają się jednak da się je usunąć tanim kosztem i raczej trzeba je usunąć ze względu na komfort podróży a nie bezpieczeństwo (np. zmiana łożysk gdyż szumiały)
jeśli chodzi o jakieś usterki to chyba raz miałem taką która uniemożliwiła rozruch samochodu jednak po przyjeździe mechanika na miejscu się jej pozbyliśmy. Ogólnie życzyłbym każdemu żeby tak sprawował mu się samochód jak ten dotychczas

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

6,9