Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Drit, 17 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Oczywiście jest to mały silnik, ale jak na moje potrzeby sprawdza się idealnie. Autko kupiłem w 2006 roku z przebiegiem 93 tys od dziadka (I właściciela) z Niemiec. Autko było i jest w idealnym stanie i jestem zachwycony. Spalanie na poziomie 6 do 7 litrów przy szybszej jeździe. Miasto 7.
Bardzo dobra skrzynia. Wszystko sprawne.
Jest to mój pierwszy vw i jestem bardzo przyjemnie zaskoczony - do tej pory jeździłem audi 80 B4 i moim zdaniem vw jeździ lepiej.
Widać prawie wszystko - tzn widoczność do tylu mogła by być lepsza - ale nie ma co stwarzać
Wręcz wzorowa jak to w niemieckich samochodach
wiosna, jesień i zima - nie ma na co narzekać, wręcz idealnie gorzej latem - brak klimatyzacji
Jest to autko kompaktowe więc nie można oczekiwac przestrzeni z S klasy - ja posiadam wersje 5 drzwiową i miejsca jest więcej niż oczekiwałem - jazda jest więcej niż przyjemna - wręcz nie chce się wysiadac
Jak juz wspomniałem nie jest to S klasa - ale przy 160km/h mozna spokojnie rozmawiac nie podnoszac glosu
Wspaniałe auto za niewielkie pieniądze, tanie w utrzymaniu i niezawodne
10 letni samochód - brak jakichkolwiek usterek poza wymianą oleju, filtrów I oczywiście dla formalności po zimie został wymieniony oryginalny tłumik (10 letni) na nowy
Brak i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]