Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Tomek ; e-mail: monety2@o2.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Volkswagen Golf III Hatchback 1.6 75KM 55kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Miłe, nawet bardzo miłe, ergonomiczne, przyjazne i obszerne wnętrze.
Układ elektryczny : alternator dał zbyt duże napięcie i poszedł akumulator+alternator. Potem okazało się że poszła też sonda lamba, ale to było bardzo trudne do wykrycia, za co serwis Boscha też nieźle skasował.
Silnik : Wymiana uszczelki pod głowicą, płyn chłodniczy lał się do silnika.
Tu bardzo kiepsko... Kupiłem auto z Niemiec- zawieszenie super, po zrobieniu 20tys km auto kiepsko trzyma się drogi, przy prędkościach powyzej 120km/h auto frunie, bardzo kiepska przyczepność.
Mój Golf ma regulację siedzenia, więc ustawiasz jak chcesz, b.dobra widoczność przez tylnią szybę.
Zerwały się linki które sterują nawiewem.
Mnóstwo miejsca nawet na tylnych siedzeniach.
Ujdzie, ale bezs rewelacji. Na wyższych obrotach słychać silnik. Rodzice mają Skodę Fabię - nie ma porównania, tam jest naprawdę cicho.
Już wymieniłem: - po 169tyś km wymieniałem uszczelkę pod głowicą i uszczelniacze (schodził płyn do silnika) 700zł - pasek rozrządu +pompa wodna - 400zł - alternator - 300zł (używany regenerowany) - sonda lambda+świece+dobre kable wysokiego napięcia+ustalenie usterki w serwisie Bosch - 650 zł - reflektory przednie - 125zł / 1szt
Przereklamowane auto...
Drobiazki- stuka zawieszenie, zacina się elektryczny dach, makabrycznie ciężko chodzi zakręcanie szyby od strony kierowcy, zerwała się linka od wentylacji, rdza pod tylną szybą, wzdłuż dachu obok szyberdachu widać równą linię na której są małe bąbelki pod którymi z pewnością jest rdza (jedno i drugie jest bolączką kazdego golfa III z jakim się spotkałem), zarwało się siedzenie (ważę 88kg), odpadł wydech (spawałem), bagażnik w klapie od środka ma rączkę za którą się łapie przy zamykaniu (żeby nie brudzić rąk brudnym autem- rączka, razem z całą maskownica kryjącą drzwi bagażnika zostaje w rękach, tak można mnożyć w nieskończoność, tylko to mi się przypomniało. Aha- auto mam 3 lata. Po awarii alternatora który zrobił spustoszenie w całym aucie (do wymiany: alternator, akumulator, sonda lambda, instalacji na nowo oprogramowania komputera, nowe swiece, nowe kable wysokiego napięcia, kopułka- całość 1150zł z robocizną w serwisie Boscha), myślę o kupnie Seata Cordoby kombi, Volvo V40 99/01r. lub Focusa Combi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

7,7