Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Matis, 18 lat temu
Rok produkcji 1995
Volkswagen Golf III Hatchback 1.4 60KM 44kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Moje kochane autko nigdy mnie nie zawiodło. Wersja Roling Stones naprawdę pięknie się prezentuje i wyróżnia się pięknymi zegarami. Ponadczasowy styl i świetne podłoże dla amatorów tuningu i nie tylko.
Bardzo trwały i bezawaryjny silniczek. Super elastycznośc ale niezbyt wysoka kultura pracy. Chodzi jak nowe diesle. Ogólnie nie narzekam ale mógłby być troszkę mocniejszy.
Rewelacja!!! Super zgrana z tym silniczkiem. czasami zastanawiam sie na którym biegu jechać w mieście 50km/h. czasami 3 a innym razem 4 w ramach oszczedności (1900obr/min)
Dobrze trzyma się na zakrętach. Wygodny i przystępnie cichy. Trzeba jednak dbać i regularnie sprawdzać gumy i końcówki
Mam przyciemnione szybki z tyłu i w ciemnościach jadę raczej na czuja. Poza tym słabe światło wstecznego. Do przodu i na boki jest OK.
Idealne rozmieszczenie jak to w VW. Wszystko intuicyjnie rozmieszczone
W lecie przydałaby się klima ale zimą jest całkiem wporządku. Pomaga szyberdach.
Z przodu wygodnie i dużo miejsca z tyłu to samo tylko przeszkadza brak zagłówków.
Mogłoby być ciszej ale to wyjątek mojego modelu. (Brak mat wygłuszających)
Było nienajlepiej ale po zamontowaniu magnetyzerów jest całkiem dobrze. Gaz trzyma się w granicach 8,5-9 w cyklu mieszanym a w trasie nawet 8 przy ciężkiej nodze. Inaczej nie sprawdzałem LPG
Drogi jak to VW ale warto wydać te pieniądze na tak dobre autko.
Troszkę zaczynał dzewieć na tylnej klapie przy zamku ale już się z tym uporałem
Awaryjność???? a co to takiego. poza pompą paliwa nigdy nic mnie nie zaskoczyło

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

8,7