Ocena kierowcy - Volkswagen California California 6.1

Antek S, 8 miesięcy temu
Silnik 2.0 TDI BMT 199KM 146kW
Rok produkcji 2021
Volkswagen California California 6.1 2.0 TDI BMT 199KM 146kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Inne : Uśmiech za kierownicą. Wsiadasz i jakby inny świat. Wysoko, wesoło, bez pośpiechu. Nawet pies ma swój fotel a rowery, sanki i co tam chcesz zabierasz ze soba.
Auto bardzo funkcjonalne. Ze względu na duży wybór dodatkowego wyposażenia zalecam przemyślenie zakupu pod kątem co będziemy używać. Zamiast DCC wziąłbym dziś prawdopodobnie wzmacniane zawieszenie. Mam powiększony bak, pakiet akustyczny. Chyba warto dodatkowe głośniki bo żona marudzi że cicho a u mnie z przodu z kolei za głośno :)
Mam 204 km. Moc w pełni wystarczająca jak na ten gabaryt, nie wymagam interakcji jak w aucie sportowym. Spalanie uważam za bardzo rozsądne jak na stosunek mocy do wielkości i wagi pojazdu. Zwracam uwagę na tzw „tryb żeglowania” który pokazuje kontrolka przy spełnieniu pewnych warunków na trasie: auto jakby odłączało napęd i zmniejsza to bardzo spalanie. Coś podobnego mam w Q7 rozwieź w diesli. Może grupa Vw stosuje taką właśnie a la hybrydę ale mi się to podoba bo nie ma wad hybrydy a zdecydowanie zmniejsza zużycie paliwa.
Mam DSG. Pracuje równo i dobrze. Jak dla mnie mogłaby nieco później zmieniać biegi.
Dobre trzymanie. Warto 4motion jak lubisz pikniki i narty żeby pod górę spokojnie wyjechać po łące :)
Super premium kiosk najbardziej funkcjonalny jaki kiedykolwiek powstał.
Super. Duże lusterka. Swoetna kamera /mam największy fabryczny wyświetlacz /
Niskie spalanie jak wyżej pisałem. Zwiedziłem w tym roku pół Europy i śmiało 7-10 litrów przy obciążeniu
Polecam Webasto mokre i suche i polecam drzwi elektrycznie otwierane z boku. W upale dochodząc do auta wystarczy otworzyć na 10 sek i auto przewietrzone. Świetnie się sprawdza wszędzie tam gdzie 35+
Mam 7 foteli. Jest ok i nie można narzekać ale szału nie ma. Przydałaby się wersja long a California long niestety nie ma
Mam pakiet akustyczny. Nie wymagam od tego auta wyciszenia jak w Porsche. Jest bardzo wystarczająco. Jeżdżę i po mieście i w trasy nawet do 200kmh w Niemczech.
Póki co przeglądy i nic więcej. Paliwo średnio wg komputera mam 9 około co jest wg mnie bdb wynikiem na auto które waży 2,5 tony samo z kierowcą.
Mogłoby być taniej wiadomo ale lepszy Vw za 300 niż MB V za 400
Drobiazgi które serwis usunął bez problemu.
Nic się nie stało. Gwarancje mam 5 lat. Myślę że warto.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI BMT 199KM 146kW [l/100km]

9,2