Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Sedan

gp, 17 lat temu
Silnik 2.3 VR5 4motion 150KM 110kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Bora Sedan 2.3 VR5 4motion 150KM 110kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Auto pięknie się "zbiera" na mokrej nawierzchni... ;-)
Układ elektryczny : Czasami centralny zamek nie domyka wszystkich drzwi, używając "zamykacza" w drzwiach kierowcy.
Serdecznie polecam taki samochód! Jest bardzo wygodny, dynamiczny i praktycznie bezawaryjny... Pięknie się prezentuje, drogi się trzyma idealnie, a zawieszenie pracuje perfekcyjnie!
Silnik V5 - po prostu cudo! Samochód bardzo dobrze przyśpiesza, nawet przy niskich obrotach, a kultura pracy i brzmienie silnika jest po prostu wyśmienite! Zdecydowanie polecam!
Skrzynia biegów, jak to w Volkswagenie - wszystko działa jak należy, biegi zapina się precyzyjnie, aczkolwiek czasem lekko haczy.
Mój egzemplarz jest wyposażony w napęd 4Motion, co sprawia, że samochód trzyma się drogi, jakby był do niej przyklejony! Poza tym układ kierowniczy jest precyzyjny, wspomaganie kierownicy doskonale dobrane do charakteru samochodu. Nic dodać, nic ująć :-)
Widoczność jest dobra, choć mogłaby być nieco lepsza. Do przodu widać wszystko jak należy, ale parkowanie tyłem bez czujników parkowania może czasami przysporzyć małe problemy (w niektórych sytuacjach, np. dojeżdżając do niskich przeszkód).
To po prostu Volkswagen! Wszystko jest na swoim miejscu, do wszystkiego jest łatwy dostęp.
Climatronic robi swoje :-).
Jak na taką klasę auta miejsca jest wystarczająco dużo. Można wygodnie wybrać się w daleką trasę, w cztery osoby. Piąta osoba może już marudzić ;-).
Może to nie Audi A8, ale jest naprawdę cicho, nawet przy większych prędkościach!
No cóż - silnik 2.3 V5, dodatkowo połączony z napędem na 4 koła musi trochę spalić... W miejskiej jeździe, z w miarę ciężką nogą, autko spala około 15-16 litrów na 100km. Na trasie można zejść nawet do 7-7,5 litra na setkę, ale przy spokojnej jeździe...
Myślę, że jest to jeden z lepszych samochodów, jaki można otrzymać w tym przedziale cenowym (obecnie).
Elektryka czasami niedomaga (norma w VW ;-) ). Na przykład czasami centralny zamek nie domyka wszystkich drzwi, używając zamykania od wewnątrz.
Póki co - nic się złego nie zdarzyło!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 VR5 4motion 150KM 110kW [l/100km]

11,6