Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback Facelifting

Sajmon, 24 dni temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2024
Volkswagen Arteon Fastback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW od 2020 - Oceń swoje auto
Z auta póki co jestem bardzo zadowolony - auto z jednej strony ma prosty design na zewnątrz i wewnątrz i dość standardowe wyposażenie a z drugiej strony mocno zwraca uwagę. Jeśli chodzi o faktyczne koszty utrzymania i usterkowość to jeszcze nie odpowiem - dopiero 3000 przebiegu.
2.0 190km jest moim zdaniem akurat do tego auta - nie jest to demon mocy ale też nie zamula. Myślę, że wersje słabsze - 150km to już nieco za słabe silniki bo auto jest dość ciężkie.
Generalnie skrzynia ok, czasem chwilę pomyśli co ma zrobić. W ogólnej ocenie jest ok
Ok
Ok
Szerokie pole widzenia - usytuowanie kierowcy ok, „słupki” nie ograniczają widoczności.
W środku wygodnie. Na początku miałem mieszane uczucia odnośnie dotykowych przycisków. Dobrze rozwiązano to na kierownicy - przycisk można wcisnąć lub np. przy głośności przesunąć palcem po przycisku. Nie ma żadnego problemu z przypadkowym wciśnięciem czegokolwiek. To jest element który może niektórym nie pasować.
Bardzo na plus - można ustawić tak, że czujemy przyjemny chłodek równo w całym aucie a nie ma efektu zimnej wichury
Auto ma bardzo dużo miejsca dla każdego pasażera. Wyższe osoby +180cm siedzące z tyłu mogą dotykać głową podsufitki. Poza tym przestrzeń w aucie na duży plus
Tutaj jestem pozytywnie zaskoczony. Jest dużo opinii o tym jak to auto jest źle wyciszone - moja subiektywna opinia jest całkowicie odmienna. Szyby bezbramkowe zawsze skutkują pogorszeniem tego parametru i tutaj ku zaskoczeniu bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. W aucie jest cicho, standardowo w trasie jeżdżę około 140+ ale nawet przy prędkościach 180-200 w środku jest dość cicho. W moim egzemplarzu póki co nie odnotowałem gwizdów i ogólne wrażenie jest in plus
Patrząc na cennik trzeba liczyć się z tym, że standardowe czynności serwisowe będą już nieco droższe niż dla budżetowych aut
Tutaj moja opinia będzie bardzo subiektywna - z jednej strony bardzo prosty design auta, z drugiej strony (moim zdaniem) niesamowicie dobry wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Materiały wewnątrz - są dobre lub poprawne. Jeżdżę wersją r-line i jak dla mnie w innych pakietach to auto dużo traci na wyglądzie i jednocześnie bardziej uwidaczniają się te materiały, które są jakościowo „poprawne”. Spasowanie elementów na plus - w moim egzemplarzu nic nie trzeszczy przy dotknięciu ani w trakcie jazdy. Podsumowując - pewnie są auta jakościowo lepsze w tej cenie ale znajdzie się jeszcze więcej dużych rozczarowań
Póki co jest ok, trzymam kciuki żebym nie wrócił tu za dwa lata z odmienną opinią :)
Tutaj nie mogę się wypowiedzieć - za krótko użytkuję auto

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]

8,3