Ocena kierowcy - Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting

Zbigniew, 4 lata temu
Silnik 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW
Rok produkcji 2016
Toyota Yaris III Hatchback 5d Facelifting 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Dobry samochód szczególnie do miasta. Ogólne wrażenie jest pozytywne. Mam wersję z silnikiem 1.33 i skrzynia automatyczną. Obraz ideału psują niedoskonałości wnętrza i spalanie, które w mojej ocenie powinno być niższe.
Stara sprawdzona benzynową 1.33 litra na pośrednim wtrysku (można tanio zagazowac). W połączeniu ze skrzynia cvt to dobry tandem. Minus za spalanie.
Skrzynia cvt, można lubić bądź nienawidzić. Niemniej jest bezproblemowa i sprawdza się w jeździe.
Idealny na nasze drogi. Pięknie wybiera dziury, krzywizny itd. Dodatkowo bardzo przyjemny przy większych autostradowych prędkościach.
Możnaby to zrobić lepiej. Np. Brak nadkoli oraz wrażenie, że blacha jest bardzo cienka i nieodpłatna na czynniki zewnętrzne. Jak jest zabezpieczona okaże się za kilka lat.
Wszystko ok. Kamerka cofania prawie zawsze brudna...przez co mało użyteczna. Lusterka wystarczające.
Tu słabo. Kierownica ma za mała regulację w pionie i poziomie, co oznacza, że ciężko znaleźć wygodną pozycję i nie mieć podkulonych nóg. Poza tym stacyjka skierowana jest do domu co powoduje, że zaczęła się o nią kolanem. Dodatkowo podświetlenie jest niepełne, np. Przyciski na kierownicy są nie podświetlone, przyciski do sterowania lusterek to samo, pokrętło do zmiany temp. ta sama historia. Poza tym trzeszczace boczki drzwi...w serwisie powiedzieli, że ten model tak ma!
Jest ok.
Zakładałem mniejsze spalanie. Przeglądy co 15 tys. Koszty akceptowalne.
Drobiazgi z wnętrza i ergonomia psują ta ocenę.
Nie było awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.33 Dual VVT-i 99KM 73kW [l/100km]