Ocena kierowcy - Toyota Sienna III

Radek, 8 miesięcy temu
Silnik 3.5 V6 266KM 196kW
Rok produkcji 2011
Toyota Sienna III 3.5 V6 266KM 196kW 2010-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie przy rozsądnej jeździe (do 130 kmh)
Przeniesienie napędu : AWD naprawdę świetnie dziala
Inne : Liczba schowków, uchwytów na butelki i kubki. Bardzo dobrze grające audio JBL
Najlepsze auto w segmencie. Komfortowe, niezawodne i tanie w eksploatacji.
Bardzo elastyczna i cicha jednostka. Może jeździć oszczędnie lub bardzo dynamicznie.
5 gwiazdej oczywiście jak na skrzynie straszego typu ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Nie jest to dsg, ale dla tego auta i jego przeznaczenia, całkowicie wystarczajaca. Ja zamontowałem dodatkową chłodnicę, bo ciągam całkiem niemałą przyczepę 1.800 dmc.
AWD w tym aucie to konieczność. Miałem wczesniej FWD i przeniesienie 266 KM na mokry asfalt, to nienajlepszy pomysł. USA ma stany płaskie jak naleśnik, suche jak pieprz, a w pozostałych sprzedaje się tylko AWD :-)
Doskonałą, nie mam BSM w lusterkach i rzeczywiście to jedyne co można byłoby poprawić
Amerykańce od lat rozwijali auta tego segmentu - chrysler, pontiac, GMC. Sienna już w 2. generacji bolą je na głowę pod względem ergonomii. Niektórzy narzekają na stosunkowo duża odległość panelu nawigacji, ale ja.mierzacy 185 wzrostu sięgam beż problemu.
3 strefy klimatyzacji, w tym tył z całkowicie osobną nagrzewnicą i klimą to.misttzostwo świata. Roletki w szybach bocznych skutecznie chronią przed przegrzewaniem.
Mistrzostwo. AWD jestvjedynie w wersji dla 7 osób ja mam dodatkowo pakiet limited, wiec fotele środkowego rzędu rozkładają się praktycznie do spania.
Jedynie tu widzę pole do poprawy. Silnika nie słychać, ale szum wiatru powyżej 130 kmh bywa uciążliwy.
Z całą stanowczością 5 gwiazd. AWD 3.5 v6 z 5 osobami na pokładzie, zapakowana po sufit jest w stanie zmieścić się w trasie w 10 l na 100km, przy prędkościach do 130 kmh (1100.km do Chorwacji w niecałe 11 godzin z postojami)
Jak bierzesz pod uwagę niską utratę wartości to stosunek jakości do ceny jest najlepszy wśród dużych vanów. Zakup tani nie jest, ale eksploatacja i wysoka cena odsprzedaży rekompensują.
Nic. 3 sienna i w żadnej najmniejszych awarii. No, może poza kuną, ale na to nie poradzisz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 266KM 196kW [l/100km]

11,5