Ocena kierowcy - Toyota Sienna III

Silnik 3.5 V6 266KM 196kW
Rok produkcji 2017
Toyota Sienna III 3.5 V6 266KM 196kW 2010-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność jak w hybrydzie
Genialna wolnossąca jednostka, oszczędna i elastyczna. Pracuje bardzo cicho a gdyż potrzebujesz mocy to zaczyna mruczeć jak w sportowym aucie.
Zestrojona do normalnej nie sportowej jazdy, widać że nacisk został położony na długowieczność
Sztywno trzyma się drogi, masę czuć dopiero przy wyższych prędkościach.
Lakier niespotykanej grubości i jakości. Nie jest to Eko-farba ze współczesnych europejskich aut.
Wysoka pozycja za kierownicą, praktycznie jak w suvie. Duże przeszklenia, idealna wręcz widoczność na boki.
Mam 193 cm wzrostu, siedziałem w bardzo wielu autach i powiem szczerze, że Sienna nie ma sobie równych.
Do 140 super, powyżej słychać wyraźny opór powietrza.
Częściej pod względem kosztów są na poziomie Rav4, podobnie koszt serwisu w ASO
120 tys za 5 letnie auto w wersji Limited. Uważam, że w Europie nie ma konkurenta. Zastanawiałem się przez chwile nad Dodgem Gran Caravanem, są one o połowę tańsze ale nie ma co się oszukiwać.. ta różnica ma swoją genezę w postaci jakości wykonania i trwałości podzespołów.
Dotychczas wymieniłem czujniki TPMS w oponach, można to zaliczyć to wymiany rutynowej z uwagi na trwałość zawartych w nich bateriach.
Nie ma aut idealnych.. dla mnie to świetna alternatywa dla współczesnych SUVów które są w zbliżonej cenie za ten rok a daleko im do jakosci i właściwości jednych Sienny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 266KM 196kW [l/100km]

10,5