Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Zebedeusz, 5 lat temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2019
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Dopiero 800 km i ierwsze tankowanie . Samochód pachnie nowością - więc i ocena wysoka. Zobaczymy jak dalej.
Silnik 2,5 l daje potrzebną moc. Zwłaszcza jak trzeba wyprzedzić przy 60-80 km/h
Bardzo dobra i cicha skrzynia biegów. Jak ktoś mówi że jest głośno to chyba nie jechał. Jak się wciśnie pedał gazu do podłogi to owszem coś tam słychać, ale nawet muzyki nie trzeba podgłaśniać. Pokażcdie mi auto którego nie słychać przy pedale wciśniętym w podłogę.
Bardzo dobrze trzyma w zakrętach. Niski środek ciężkości. Dużo lepiej się tymjedzie niż np. RAV4 III generacji
Widoczność super - nawet słupki bardzo nie przeszkadzają. Lusterko wsteczne wymienne z obrazem z tylnej kamery,która zgarnia większy zakres
Ogólnie OK - ale system audio jak zwykle u Toyoty pokombinowany. Aby przełączyć żródło dżwięku trzeba sie naklikać, chyba że jeszcze czegoś nie umiem. Obsługa tabletu też mało intuicyjna. Co do obsługi funkcji przy kierownicy - wszystko OK
Klimatyzacja działa świetnie, plus za nawiewy dla tylnego rzędu
Dużo miejsca i z przodu i z tyłu
Po pierwszym uzyciu klaksonu otworzyłem okno i sprawdzałem czy go dobrze słychać, bo się bałem że coś nie działa. Jest dużo lepiej niż w poprzednim modelu (RAV4 - III)
PIerwsze tankowanie - srednia 5,3 l w tym ok. 70 km jazdy autostradą "bez szaleństw" 120-140 km/h
Auto generalnie drogie, mam nadzieję że się nie zawiodę
Przecież to nówka - na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]

5,8